Tradycyjna Ceremonia Kakao 15.04 2023

Zaraz po moim powrocie z Gwatemali serdecznie zapraszam na Ceremonię Kakao połączoną z Ceremonią Dźwięku – misy kryształowe, misy tybetańskie i inne instrumenty oraz oczywiście głos .

Muzyka przekracza wymiary przestrzeni i czasu i sięga głęboko do esencji naszego istnienia, aby celebrować tajemnicę życia. Poprzez dźwięk i pieśni starych rdzennych tradycji świata otwieramy wspólną dla nas wszystkich przestrzeń radości, miłości, wdzięczności, inspiracji i pokoju , docieramy dzięki temu wprost do naszego serca.

Powszechnie uznaje się je za afrodyzjak, oczywiście jest też głównym składnikiem czekolady. Święta Ceremonia Kakao – przekazywana w linii wiedzy i tradycji z pokolenia na pokolenie, urozmaicana medytacją, muzyką i tradycyjnymi pieśniami. Ceremonia ta ma potężną moc uzdrawiania i oczyszczania.A jej przekaz sięga Wielkiej Prababci Czasu Ixmucane. Kakao jest w tradycyjnym rozumieniu Majów lekarstwem duszy , otwiera drzwi do głębokiej wiedzy o nas samych i naszego duchowego dziedzictwa. Jedną z głównych intencji tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i przywrócenie harmonii pomiędzy aspektem żeńskim a męskim. Jednocześnie jest aktywacją ziarna życia, które jest w każdym z nas.

Ceremonia Kakao to czas dla nas samych, kiedy to łączymy się z przestrzenią Serca, abyśmy mogli lepiej zrozumieć siebie, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są nasze możliwości. Delikatna i subtelna energia Kakao aktywuje dostęp do naszej wewnętrznej prawdy, kontaktuje nas z naszą wewnętrzna mocą , pomagając w uwolnieniu od emocjonalnego bagażu, lęków, od doświadczeń z przeszłości które nas blokują, Kakao umożliwia dostęp do stłumionych głęboko w naszej podświadomości emocji, wzorców, przekonań, otwiera nasze zmysły, rozjaśnia umysły, rewitalizujące ciało, podnosi nasze wibracje, a wszystko to dzieje się w przepięknej przestrzeni głębokiego relaksu. Surowe Kakao bogate jest w silne antyoksydanty, zawiera potas, chrom, fosfor, żelazo, cynk, magnez, a zatem wszystkie składniki odżywcze potrzebne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Zawiera epikatechinę, która jest flawonoidem poprawiającym ukrwienie mózgu, poprawia pamięć i krążenie krwi, podnosi poziom serotoniny – hormonu szczęścia.

Dla nas ludzi, którzy odebrali formalną edukację powszechną wychowani zostali w świecie pozbawionym tajemnic i magii, a tym samym stopniu ograniczeni przez poleganie jedynie na intelektualnym i rozumowym postrzeganiu, które nie jest w stanie skomunikować się z całym spektrum zjawisk, które przekraczają nasz rozum i ograniczenia zmysłów pozbawiliśmy się ogromu możliwości dla wzrostu i nauki jednak przede wszystkim straciliśmy kontakt z „stanem śnienia” kolektywną mądrością ludzkości i wszystkich form żywych. W zamian praktykujemy mechaniczne komercyjne święta, które oderwane od własnych źródeł odcięły nas od Zrozumienia. Wrażliwość symboliczna jest językiem magii – to mata język o charakterze uniwersalnym, który przekracza uwarunkowania kulturowe i odzwierciedla w sposób bezpośredni i precyzyjny wewnętrzne doświadczenia ludzkie na przestrzeni dziejów. Dlatego właśnie zachowanie tego języka żywym jest sprawą kluczową dla przetrwania nas jako istot duchowych, które są w stanie odczytać i zakomunikować swoje wewnętrzne stany.

Kakao to święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych. Używane od stuleci przez Majów, Azteków i inne mezoamerykańskie kultury w ceremoniach i codziennym życiu. Jako lekarstwo i święte pożywienie „powraca” teraz jako sposób na przywrócenie nas do równowagi z naturą i naszymi sercami.

Kakao otwiera nas, by połączyć nas z naszą prawdziwą naturą, na to kim naprawdę jesteśmy. Zaprasza wszystkie uczucia, jest znane jako lek otwierający serce, ponieważ jego właściwości rzeczywiście zwiększają odczucia miłości, radości i zadowolenia z powodu uwolnienia serotoniny i obecności innych błogich związków, wpływających na dobre samopoczucie takich jak między innymi anandamid i fenyloetyloamina.

Jednym z głównych składników aktywnych, w kakao jest teobromina, która wraz z magnezem działa łagodząco na system nerwowy. Jest substancją pobudzającą czynność serca oraz rozszerzającą naczynia krwionośne, łagodzi stres i depresję, jest uwalniana w organizmie podczas emocjonalnej euforii i empatii.

Czym jest Ceremonia Kakao

Ceremonia Kakao to przestrzeń spotkania, na którym można doświadczyć siebie na bardzo głębokim poziomie, poczuć więź z innymi oraz ze wszystkim co żyje. To ceremonia przywołująca pamięć stworzenia człowieka. Powrót do korzeni i osadzenie się w swoim własnym centrum.

Jak przebiega ceremonia: pijemy kubek najwyższej jakości mocnego, ceremonialnego Kakao pochodzącego z Gwatemali z regionu jeziora Atitlan, relaksujemy się i pozostajemy w stanie medytacji. Poprowadzi nas głos prowadzącej, dźwięk mis kryształowych oraz innych instrumentów oraz pieśni rdzennych tradycji świata.

Jak się przygotować:

– wskazane jest ubranie ceremonialne (odświętne w jasnych barwach, wygodne )
– mieć otwarte serce i umysł
– przez pewien czas będziesz siedzieć, tańczyć ( jeśli oczywiście zechcesz ) a potem będziesz mógł się położyć, zatem zabierz ze sobą poduszkę, kocyk , żeby było ci wygodnie i ciepło
– aby w pełni skorzystać z ceremonii kakao, dobrze jest jeść delikatnie i mało w dzień ceremonii , ostatni lekki posiłek na 3 h przed ceremonią . Im więcej przestrzeni w żołądku, tym lepiej, tym efektywniejsze będzie działanie kakao. Unikaj kofeiny ( kawa , jeśli chcesz napić się kawy to na kilka godzin przed ceremonią ) i innych stymulantów przez cały dzień, absolutnie wyklucza się spożycie alkoholu w dniu ceremonii, a najlepiej na 2 dni przed ceremonią nie spożywać alkoholu.
– pij dużo wody przed i po ceremonii
– kobiety w ciąży, oraz każdy kto ma problemy z sercem , z ciśnieniem lub przyjmuje jakieś leki antydepresyjne proszę poinformować o tym przed ceremonią, wtedy dawka Kakao zostanie odpowiednio indywidualnie dobrana.

Prowadzenie ceremonii Agnieszka Sypek – Piniak

Gwatemala to mój drugi dom. Jestem przyjęta przez tradycję i inicjowana przez Starszyznę Majów T’zutujil jako honorowy strażnik Ognia i Dnia. Jest to dla mnie wieli zaszczyt. Otrzymałam także błogosławieństwo Starszyzny Majów na prowadzenie Ceremonii Kakao. 

Pracy z Kakao oraz kosmologi majańskiej – Kalendarz Majów – uczę się cały czas bezpośrednio od Majów od 2012 roku. Moim nauczycielem był świętej pamięci  Tata Pedro Cruz,  który odszedł 26 czerwca 2021 do krainy Ducha oraz obecnie jego córka Nana Marina Cruz, oraz inni członkowie Starszyzny Majów Tzutuhil z Gwatemali z urokliwego miasteczka San Pedro nad magicznym jeziorem Atitlan , które często odwiedzam. Od kilku lat regularnie organizuję duchowe wyprawy do Gwatemali, gdzie spędzamy sporo czasu w ich gościnnym domu  studiując kosmologię i starożytną wiedzę Majów, odwiedzamy także wyjątkowe miejsca mocy.

Na Ceremonię jest tylko 10 wolnych miejsc ! decyduje kolejność zgłoszeń !

ZGŁOSZENIA : sypekwarsztaty@gmail.com

data : 15.04

Miejsce : okolice Warszawy

Godziny :  17.00 – 20.00 ( 21.00)

Inwestycja : 170 zł

%d blogerów lubi to: