Szkolenie Kakao & Kosmowizja ze Starszyzną Majów z Gwatemali

KOSMOWIZJA MAJAŃSKA W KONTEKŚCIE PROWADZENIA CEREMONII KAKAO

ENCAMINAMIENTO
SZKOLENIE ZE STARSZYZNĄ MAJÓW Z GWATEMALI

🔍 DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą poszerzyć swoje doświadczenie na drodze rozwoju osobistego, jak i dla osób, które są zainteresowane prowadzeniem ceremonii kakao.

W trakcie tego spotkania będziemy mieć możliwość uczyć się od Starszyzny Majów jak łączyć się z duchem Kakao i jak prowadzić ceremonie, by stworzyć bezpieczną przestrzeń. Do naszego kraju przybędą członkowie majańskiej Starszyzny plemienia Tz’utujil z Gwatemali. Wiedza Majów do niedawna była strzeżona i utrzymywana w sekrecie. Dzisiaj członkowie Starszyzny są otwarci, by dzielić się wiedzą swoich przodków – wybitnych astrologów, matematyków, architektów, twórców wysoko rozwiniętej, mistycznej cywilizacji i kultury.

👣 ENCAMINAMIENTO 👣
Termin pochodzi od hiszpańskiego słowa camino (droga). Encaminiento można rozumieć jako „wdrożenie”. Oznacza „wprowadzenie i prowadzenie na drodze rozwoju duchowego”. Encaminiento to zainicjowanie i otwarcie ścieżki. W kulturze Majów relacja uczeń-mistrz jest bardzo ważna. W tradycji każdy nauczyciel ma swojego mistrza. Ludzie Mezoameryki pytają się wzajemnie: „Quién te encamino?”, czyli „Kto Ciebie prowadzi?” lub „Kto Ciebie zainicjował?”.

🔥Aktywności na szkoleniu podzieliliśmy na 3 główne bloki:
SZKOLENIE – prowadzenie ceremonii, kształcenie przewodnika ceremonii, kosmowizja i Kalendarz Majów w kontekście ceremonii kakao)
WIEDZA O KAKAO
ZABIEGI I PRAKTYKI – szałas potów, kąpiele ziołowe, majańskie masaże, konsultacje i praca z tytoniem, praca z ciałem
🧠 SZKOLENIE

Poprzez teorię i praktykę przygotujemy uczestników do samodzielnego prowadzenia ceremonii kakao. Majowie podzielą się wiedzą o tym, na czym polega ceremonia kakao w tradycji Tz’utujil; jaka jest jej struktura, mechanika i funkcje. Nauczymy się jak otwierać i zamykać ceremonię przywołując 4 kierunki świata wraz z ich strażnikami. Poznamy rolę 4 żywiołów, 4 kolorów. Podzielimy się sposobami, które każdy prowadzący ceremonię musi znać i rozumieć. Poznamy rolę ruchu, dźwięku i muzyki. Wyjaśnimy jakich materiałów i przedmiotów należy używać.
Dzięki superwizji Starszyzny będziemy kształcić się jako osoby prowadzące ceremonie. Korzystając z ich doświadczenia i wiedzy ich przodków określimy cechy, które powinien mieć dobry przewodnik. Rozpoczniemy proces kultywowania w sobie odpowiednich wartości. Z indywidualnym podejściem do każdego uczestnika poznamy jak wykorzystywać nasze mocne strony, profesję i specjalizacje w prowadzeniu ceremonii.

🤎 KAKAO
Nauczymy się przygotowywać kakao korzystając z tradycyjnych metod. Przejdziemy przez pełen proces powstawania napoju ceremonialnego. Praca z kakao pomaga wznieść świadomość i otworzyć serce. Poznamy historię, znaczenie kakao i ludowe obrzędy z nim związane. Podzielimy się również wiedzą naukową o składzie chemicznym ziarna kakao oraz badaniami, które potwierdzają jego zdrowotne właściwości.

✨ZABIEGI I PRAKTYKI
W trakcie szkolenia uczestnicy przejdą przez serię zabiegów i praktyk, będą to m.in.:.
Szałas potów
Konsultacje i praca z tytoniem
Kąpiele ziołowe
Ćwiczenia psychofizyczne

🏁🌀KONIEC SZKOLENIA, POCZĄTEK DROGI
Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplom potwierdzający udział w warsztatach. Starszyzna Majów udzieli rady jak kontynuować swój rozwój i ścieżkę pod okiem doświadczonych prowadzących.

🪄PROWADZĄCY
Nana Marina Cruz – Majańska uzdrowicielka i członkini Starszyzny, Strażniczka Dnia, zielarka. Prowadzi ceremonie Ognia, Kakao, Tytoniu, majańskie szałasy potów. Propagatorka wiedzy majańskiej, czynnie działająca na rzecz języka, kultury i duchowości Majów. Córka św. p. Taty Pedro Cruz

Tata Juan Ismael Ixcol Perez, – Członek plemienia Majów K’iche. Rozpoczął swoją ścieżkę duchową w młodym wieku. Jest przewodnikiem duchowym, strażnikiem czasu Kalendarza Majów. Wykonuje tradycyjne ceremonie majańskie, ceremonie tytoniu i jest uzdrowicielem kości metodą przodków. Jest członkiem organizacji autorytetów przodków swojego plemienia. Kroczy dla życia i pokoju na świecie.

Rosa Peneleu – Majańska kobieta z plemienia Tz’utujil w Gwatemali. Jest nauczycielką edukacji dwujęzykowej i wnuczką nany Magdaleny Ajcac, uznanej babci z wioski, która była częścią podróży europejskiej 2023. Przez ostatnie lata Rosa zajmuje się tradycyjnym procesem przygotowywania ceremonialnego Kakao. Jej specjalizacją jest masaż brzucha i kąpiele parowe łona z użyciem leczniczych roślin. To jest pierwsza wizyta Rosy Peneleu w Europie.

Antonio Méndez Cruz – Wnuk i towarzysz na duchowej ścieżce św. p. Taty Pedro Cruz od dzieciństwa. Antonio jest jednym z młodych, który w bardzo młodym wieku podkreślił wartość tożsamości jako potomek ludzi Tz’utujil poprzez ubiór, język i duchowość. To jest pierwsza wizyta Antonio Méndez Cruz w Europie.

WSPÓŁPROWADZĄCY

Agnieszka Sypek – Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, konsultantka Recall Healing / Totalna Biologia, terapeutka Ustawień Systemowych, osoba towarzysząca i wspierająca ludzi w ich drodze rozwoju osobistego i duchowego, pieśniarka, tancerka, podróżniczka. Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą.
W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Pracę z kakao pod okiem Starszyzny Majów rozpoczęła w 2012 roku, studiowanie kosmologii majańskiej w 2004 roku.

Tommy Harevis – Polski podróżnik, muzyk, praktykujący od ponad 10 lat kosmowizję i rytualistykę rdzennych ludów Mezoameryki.

🙋ZAPISY
📄✍️WYPEŁNIJ KWESTIONARIUSZ – aby go otrzymać napisz wiadomość na info@kalendarzmajow.pl lub sypekwarsztaty@gmail.com
💸 OPŁAĆ ZALICZKĘ – jeśli Twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane wyślemy Ci dane do wpłaty zaliczki.
🤎 WITAJ – po zaksięgowaniu zaliczki Twoje miejsce będzie zarezerwowane.

Liczba miejsc ograniczona.

CZAS I MIEJSCE
🗓️ 04.05.2023 – 07.05.2023
Start: 04.05 o godzinie 10:00
Zakończenie: 07.05 około 19:00

📌 Ośrodek w Czarnej, k. Mińska Mazowieckiego. Piękny dom w lesie, z obszerną salą warsztatową. Szczegóły dot. dojazdu i zakwaterowania otrzymasz po wpłacie zaliczki.
ℹ️: Można dokupić noclegi przed i po szkoleniu.

💸OPŁATA 3499 zł
Kwota zawiera:
Całe szkolenie ze Starszyzną Majów wraz z tłumaczeniem na język polski.
Materiały
Indywidualna opieka
Noclegi
Wyżywienie

🥑WYŻYWIENIE
W trakcie szkolenia wegetariańskie posiłki specjalnie pod kątem naszej pracy przyrządzać nam będzie Marcin Piniak „TAO GOTOWANIA”.
👉 https://taogotowania.com/

🎀 STOISKO
Dostępne będzie rękodzieło gwatemalskie, ubrania, kakao, instrumenty muzyczne.

🤝 WSPÓŁORGANIZATORZY
Kalendarzmajów.pl – Polska strona poświęcona Tradycyjnemu Kalendarzowi Majow.
Nina Dąbrowska – Wsparcie graficzne i tłumaczenie
Graciascacao.pl
💎Konrad Lolo: strona internetowa wydarzenia, grafiki, copywriting 👉 www.lolodesign.pl

🫶To pierwsze w dziejach Europy tego typu szkolenie. Jeśli czujesz wezwanie, to życzymy gotowości i odwagi, by na nie odpowiedzieć.

🙏Maltyoox.

%d blogerów lubi to: