Majańskie zgromadzenie – Wayeb’ 2022 w Polsce 14 – 19 Luty 2022

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które po raz pierwszy w takiej formie będzie miało miejsce w Europie, w Polsce. Wayeb’ to starożytna i wciąż żywa majańska tradycja celebracji przy ogniu, która zbiera ludzi do wspólnych praktyk, ceremonii i medytacji. Jest to 5 dni i nocy palącego się ognia, o który wspólnie dbamy. To czas „zrzucania starej skóry” i nabierania energii na kolejny cykl czasu. Dla plemion Gwatemali jest to przywitanie Nowego Roku majańskiego. To coroczne święto, w którym uczestniczymy już od lat pod przewodnictwem starszyzny.

Wayeb’ jest okazją, by wnieść w nasze życie refleksje nad minionymi czasem, nabrać wiedzy, otworzyć się na nadchodzący rok i połączyć się wspólnie w intencji dla pokoju na świecie.W trakcie spotkania będziemy uczyć się i doświadczać plemiennych praktyk, metod, ceremonii i warsztatów, które wzbogacą nas o dobrą energię i odkryją nowe sposoby na poruszanie się przez życie. Dni i noce przepełnione będą muzyką, tańcami, rytuałami, koncentracją i czasem spędzonym przy ogniu. W trakcie wydarzenia łączyć będziemy się na odległość ze starszyzną z Gwatemali i nie tylko, aby wysłuchać nauk.

Wayeb’ odbędzie się w przepięknym miejscu w naturze, w ośrodku położonym na ziemi warmińsko – mazurskiej, otoczonej jeziorami i lasami. Spożywać będziemy wegańskie posiłki przyrządzane przez doświadczoną szefową kuchni.

Czas wypełniony będzie licznymi aktywnościami:


– Codzienne Tradycyjne Majańskie Ceremonie Ognia,
– Majańskie Ceremonie Kakao,
– Warsztaty pracy z tytoniem,
– Warsztaty tradycyjnego Kalendarza Majów i Majańskiej Kosmowizji,
– Wykłady on-line starszyzny plemiennej,
– Medytacje prowadzone,
– Konstelacje rodzinne,
– Spacery w naturze,
– Ćwiczenia psychofizyczne oraz joga,
– Możliwe morsowanie,
– Tańce żywiołów,
– Koncerty relaksacyjne i szamańskie,
– Warsztaty nauki pieśni rdzennych,
– Warsztaty otwierania głosu,
– Warsztaty nauki rytmów,
– Warsztaty rękodzieła,
– Legendy i opowieści rdzenne,
– Pokazy filmów,
– I więcej…

Wydarzenie będzie prowadzone przez inicjowanych w tradycję majańską polskich i zagranicznych uczniów starszyzny. Część zgromadzonych donacji zostanie przekazana jako wsparcie dla społeczności rdzennych nauczycieli – Majańskiej Starszyzny

Zgromadzenie Wayeb’ odbędzie się w terminie od 14 do 19 lutego 2022 (poniedziałek – sobota) z możliwością uczestnictwa w jednym lub kilku dniach. Od 14 do 18 lutego przez 5 dni i nocy będziemy utrzymywać płonący ogień, a w sobotę 19 lutego przywitamy wspólnie o świcie Nowy Rok Majański.Istnieje możliwość zostać o jeden dzień dłużej (20 – niedziela) oraz przyjechać dzień wcześniej (13 – niedziela) w przypadku podróży z daleka, za dodatkową opłatą. Warto wziąć ze sobą wszelkie instrumenty, bębny, grzechotki itp. 

Kontakt i zapisy:
sypekwarsztaty@gmail.com 

Wayeb’ to wyjątkowy czas nauki i uzdrowienia, który służy na całe życie. Cieszymy się, że możemy podzielić się tym czasem z Wami i serdecznie zapraszamy w tę wspólną podróż. Dziękujemy – Maltyoox!  Dokładny adres i wysokość donacji  spotkania zostanie podane po uprzednim zgłoszeniu mailowym

%d blogerów lubi to: