Human Design – droga do siebie 4-6 Luty 2022

O Human Design można mówić godzinami. Sama odpowiedź na pytanie czym on jest nie jest prosta. W zależności od tego, z której strony spojrzy się na ten temat, odpowiedzi mogą być różne. Nie da się szybko wyjaśnić jak rozległa i głęboka jest to wiedza komuś, kto nie wie czym jest Human Design. Tej wiedzy trzeba doświadczyć. Sprawdzić na sobie. Wziąć do ręki mapę swoich talentów (bodygraf) i wyruszyć w podróż by dokonać odkryć.

Zacząć kopać w miejscach, które bodygraf pokazuje po to, aby znaleźć skarby. Aby odnaleźć wiedzę o sobie. To nie jest proces mentalny. To jest proces doświadczalny i nikt tego za nas nie jest w stanie zrobić. Osoby, które decydują się na taką przygodę rozpoczynają transformację na wielu poziomach. I jedno jest pewne. Efekty zawsze zaskakują. Są błyskawiczne. Wchodzi się na ścieżkę przemian zarówno w sferze mentalnej, jak i fizycznej. Zmienia się nasze ciało i zmienia się sposób widzenia świata. Zmienia się pojazd i zmienia się pasażer – nasz umysł. „Dokopując” się do istoty naszej konstrukcji nie da się zmienić myślenia bez przejścia przez zmiany w ciele. I nie są to tylko puste frazesy, czy górnolotne sformułowania. Widzą jednak o tym jedynie ci, którzy zdecydowali się na taki eksperyment.

Dlaczego warto? Z paru powodów. Chyba najważniejszym jest poczucie ulgi, które wiążą się z tym procesem. Odkrywając, potwierdzając, umacniając się w tym, kim jesteśmy, bardzo często okazuje się to, co do niedawna uznawaliśmy za nasze wady, w rzeczywistości stanowi o naszej unikalności. O naszej wyjątkowości, którą możemy dać innym.Kolejną rzeczą jest autorytet wewnętrzny. Każdy z nas ma mechanizm, który umożliwia nam podejmowanie decyzji. Świat autorytetów upada i proces ten będzie z roku na rok przyspieszał. Powoli wchodzimy w czasy, w których szukanie odpowiedzi na zewnątrz przestaje mieć sens. Nie jesteśmy tu po to, aby ktoś mówił nam “jak żyć”. Dla każdego z nas słowo “żyć” oznacza co innego. Życie zgodne ze swoją konstrukcją HD oznacza życie wyjątkowe. Oznacza wyjście z masy, która jest zhomogenizowana. Oznacza pójście swoją drogą niezależnie, czy się to komuś podoba czy nie. Jednak do tego potrzeba odwagi. I tu z pomocą przychodzi … HD.


Przynosi tę odrobinę zuchwałości niezbędnej do tego, by iść swoją ścieżką. Aby dowiedzieć się kim jestem, nie mogę podążać drogami wydeptanymi przez innych. Owszem na drodze z innymi jest na pewno raźniej. W grupie jest siła. Jednak w grupie nie ma prawdy o mnie. Znalezienie jej oznacza odłączenie się od grupy i podążanie własną ścieżką. W nadchodzących czasach siła grupy będzie wynikała z różnorodności jednostek ją tworzących. Aby więc móc zasilić grupę, należy odkryć swój własny potencjał. Human Design jest wyjątkową wiedzą. Z jednej strony stanowi syntezę I-Ching, astrologii, kabały, systemu czakralnego a także łączy się z genetyką i fizyką kwantową. Po nowemu układa wybrane elementy w spójną całość. Z drugiej strony dodaje jednak coś wyjątkowego, z czym nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Świadomość naszej formy i świadomość osobowości. Dwie świadomości „mieszkające” w jednym pojeździe. Obie mogą się wyrażać i obie stanowią o naszej unikalności. Obie składają się na naszą indywidualną konstrukcję sprawiając, że jesteśmy wyjątkowi. Mamy możliwość widzenia świata w sposób właściwy tylko dla nas. Możliwe jest to jednak wówczas, gdy tą konstrukcję poznamy. Mało tego. Jeżeli potrafimy zachować właściwy balans między talentami naszego ciała i umysłu. Dlatego tak ważne jest ciało w eksperymencie Human Design. To niewiarygodna „maszyna”, która potrafi o siebie zadbać. To z ciałem związane jest życie. To w ciele zapisywane są przeżycia emocjonalne i traumy. To ono daje nam możliwość wyrażenia naszego potencjału, ale to ono również może stanowić skuteczną blokadę.  

Co zawiera program ramowy warsztatów?

Krótka historia HD i podstawowa wiedza teoretyczna
Kartografia HD – czym jest bodygraf i jak go czytać
Centra, bramki i kanały – czym jest definicja i aktywacja
Czarne vs czerwone, czyli dwa rodzaje świadomości w jednym ciele
Podstawowe typy i związane z nimi strategie podejmowania decyzji
Linie – w jaki sposób powstają profile
Profile, czyli jaką rolę odgrywamy na tym świecie
Źródło autorytetu – to nie umysł podejmuje decyzje
Co mówi HD o przyszłości
Krzyż inkarnacyjny – czym jest i co na mówi

Każde warsztaty są inne, uczestnicy mają duży wpływ na ich przebieg. W trakcie trwania warsztatów pracować będziemy na bodygrafach uczestników. Warto ubrać się wygodnie, w stroje które nie będą krępowały ciała.     

Prowadzenie :
Tomasz Truszkowski i Agnieszka Sypek – Piniak 

Tomasz Truszkowski – z wykształcenia finansista, od kilkunastu lat poszukujący sposobu na poznanie siebie i swoich potencjałów. W 2016 roku zetknął się z Human Design. Od tego czasu jest badaczem tego systemu oraz jego propagatorem, aktywnie doświadczając tej wiedzy w życiu od 5 lat. Doceniając skuteczność i szybkość zmian, jakie można dzięki niej osiągnąć, dzieli się wiedzą podczas warsztatów i prywatnych odczytów.  

Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, terapeutka Recall Healing/ Totalna Biologia, terapeutka Ustawień Systemowych, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka. Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Czerpie inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Ceni mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedza. Na jej pracę ma także ogromny wpływ 30 lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen. Od 2 lat zajmuje się zgłębianiem Human Design.       

Ilość miejsc jest ograniczona ! miejsce na warsztatach zapewnia wpłata zadatku w wysokości 450 zł i przesłanie potwierdzenia wpłaty 

Zgłoszenia : sypekwarsztaty@gmail.com

Termin: 4.02.2022 piątek (godz. 18:00) – 6.02.2022 niedziela (godz. 16:00)

Miejsce: Ośrodek Rising Swan 05-304 Czarna koło Mińska Mazowieckiego

Cena: 1250 zł

Cena zawiera: 2 noclegi
– pełne wyżywienie , napoje w tym kawa / herbata / woda
– warsztaty i materiały warsztatowe

%d blogerów lubi to: