CEREMONIA KAKAO I MEDYTACJA MUZYCZNA 29.01. 2022

Serdecznie zapraszam na  Ceremonię Kakao połączoną z medytacją muzyczną. Muzyka przekracza wymiary przestrzeni i czasu i sięga głęboko do poziomów radości, aby celebrować Tajemnicę Życia. Poprzez dźwięk i pieśni starych rdzennych tradycji otwieramy wspólną dla nas wszystkich przestrzeń radości, miłości, wdzięczności i inspiracji, docieramy dzięki temu wprost do naszego serca.

Przestrzeń serca to ponadczasowy wymiar świadomości, w którym wszystko jest możliwe, tu i teraz. Tak przeogromna jak przestrzeń wokół nas jest maleńka przestrzeń w Twoim sercu; odnajdziesz w niej niebo i ziemię, ogień i powietrze, słońce i księżyc, błyskawice i konstelacje gwiazd, cokolwiek należy do Ciebie tu na dole, i to, co nie należy, wszystko to zgromadzone zostało w tej maleńkiej przestrzeni Twojego serca.

Upaniszady

Zapraszam serdecznie na Ceremonię Kakao połączoną z medytacją dźwięku, muzyki, pieśni rdzennych tradycji świata. Kakao w wyjątkowy sposób łączy nas z naszym wewnętrznym wymiarem. Ceremonia Kakao to niezwykłe doświadczenie mądrości przekazywanej nam przez tysiące lat poprzez prastarą tradycję kultury cywilizacji Majów i Azteków. Majowie wiedzieli, że ta potężna roślina, Kakao – otwiera przestrzeń serca dzięki czemu jest wspaniała medycyna dla ciała i ducha. Powszechnie uznaje się je za afrodyzjak, oczywiście jest też głównym składnikiem czekolady.

Święta Ceremonia Kakao – przekazywana w linii wiedzy i tradycji z pokolenia na pokolenie, urozmaicana medytacją, muzyką i tradycyjnymi pieśniami. Ceremonia ta ma potężną moc uzdrawiania i oczyszczania.A jej przekaz sięga Wielkiej Prababci Czasu Ixmucane. Kakao jest w tradycyjnym rozumieniu Majów lekarstwem duszy , otwiera drzwi do głębokiej wiedzy o nas samych i naszego duchowego dziedzictwa. Jedną z głównych intencji tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i przywrócenie harmonii pomiędzy aspektem żeńskim a męskim. Jednocześnie jest aktywacją ziarna życia, które jest w każdym z nas.

Ceremonia Kakao to czas dla nas samych, kiedy to łączymy się z przestrzenią Serca, abyśmy mogli lepiej zrozumieć siebie, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są nasze możliwości.

Delikatna i subtelna energia Kakao aktywuje dostęp do naszej wewnętrznej prawdy, kontaktuje nas z naszą wewnętrzna mocą , pomagając w uwolnieniu od emocjonalnego bagażu, lęków, od doświadczeń z przeszłości które nas blokują, Kakao umożliwia dostęp do stłumionych głęboko w naszej podświadomości emocji, wzorców, przekonań, otwiera nasze zmysły, rozjaśnia umysły, rewitalizujące ciało, podnosi nasze wibracje, a wszystko to dzieje się w przepięknej przestrzeni głębokiego relaksu.

Surowe Kakao bogate jest w silne antyoksydanty, zawiera potas, chrom, fosfor, żelazo, cynk, magnez, a zatem wszystkie składniki odżywcze potrzebne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Zawiera epikatechinę, która jest flawonoidem poprawiającym ukrwienie mózgu, poprawia pamięć i krążenie krwi, podnosi poziom serotoniny – hormonu szczęścia.

Dla nas ludzi, którzy odebrali formalną edukację powszechną wychowani zostali w świecie pozbawionym tajemnic i magii, a tym samym stopniu ograniczeni przez poleganie jedynie na intelektualnym i rozumowym postrzeganiu, które nie jest w stanie skomunikować się z całym spektrum zjawisk, które przekraczają nasz rozum i ograniczenia zmysłów pozbawiliśmy się ogromu możliwości dla wzrostu i nauki jednak przede wszystkim straciliśmy kontakt z „stanem śnienia” kolektywną mądrością ludzkości i wszystkich form żywych. W zamian praktykujemy mechaniczne komercyjne święta, które oderwane od własnych źródeł odcięły nas od Zrozumienia. Wrażliwość symboliczna jest językiem magii – to mata język o charakterze uniwersalnym, który przekracza uwarunkowania kulturowe i odzwierciedla w sposób bezpośredni i precyzyjny wewnętrzne doświadczenia ludzkie na przestrzeni dziejów. Dlatego właśnie zachowanie tego języka żywym jest sprawą kluczową dla przetrwania nas jako istot duchowych, które są w stanie odczytać i zakomunikować swoje wewnętrzne stany.

Kakao to święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych. Używane od stuleci przez Majów, Azteków i inne mezoamerykańskie kultury w ceremoniach i codziennym życiu. Jako lekarstwo i święte pożywienie „powraca” teraz jako sposób na przywrócenie nas do równowagi z naturą i naszymi sercami. Kakao otwiera nas, by połączyć nas z naszą prawdziwą naturą, na to kim naprawdę jesteśmy.

Zaprasza wszystkie uczucia, jest znane jako lek otwierający serce, ponieważ jego właściwości rzeczywiście zwiększają odczucia miłości, radości i zadowolenia z powodu uwolnienia serotoniny i obecności innych błogich związków, wpływających na dobre samopoczucie takich jak między innymi anandamid i fenyloetyloamina.

Jednym z głównych składników aktywnych, w kakao jest teobromina, która wraz z magnezem działa łagodząco na system nerwowy. Jest substancją pobudzającą czynność serca oraz rozszerzającą naczynia krwionośne, łagodzi stres i depresję, jest uwalniana w organizmie podczas emocjonalnej euforii i empatii.

Czym jest Ceremonia Kakao

Ceremonia Kakao to przestrzeń spotkania, na którym można doświadczyć siebie na bardzo głębokim poziomie, poczuć więź z innymi oraz ze wszystkim co żyje. To ceremonia przywołująca pamięć stworzenia człowieka. Powrót do korzeni i osadzenie się w swoim własnym centrum.

Jak przebiega ceremonia: pijemy kubek najwyższej jakości mocnego, ceremonialnego Kakao pochodzącego z Gwatemali z regionu jeziora Atitlan, relaksujemy się i pozostajemy w stanie medytacji.

Poprowadzi nas głos prowadzącej, dźwięk mis kryształowych oraz innych instrumentów oraz pieśni rdzennych tradycji świata.

Jak się przygotować:

– WSKAZANE JEST UBRANIE CEREMONIALNE (ODŚWIĘTNE W JASNYCH BARWACH, WYGODNE)

– MIEĆ OTWARTE SERCE I UMYSŁ

– PRZEZ PEWIEN CZAS BĘDZIESZ SIEDZIEĆ, TAŃCZYĆ ( JEŚLI OCZYWIŚCIE  ZECHCESZ )  A POTEM BĘDZIESZ MÓGŁ SIĘ POŁOŻYĆ, ZATEM ZABIERZ ZE SOBĄ PODUSZKĘ, KOCYK , ŻEBY BYŁO CI WYGODNIE I CIEPŁO

– ABY W PEŁNI SKORZYSTAĆ Z CEREMONII KAKAO, DOBRZE JEST JEŚĆ DELIKATNIE I MAŁO W DZIEŃ CEREMONII ,   OSTATNI LEKKI  POSIŁEK NA 3 H PRZED CEREMONIĄ .  IM WIĘCEJ PRZESTRZENI W ŻOŁĄDU , TYM LEPIEJ,  TYM EFEKTYWNIEJSZE BĘDZIE DZIAŁANIE KAKAO. UNIKAJ KOFEINY ( KAWA) I INNYCH STYMULANTÓW PRZEZ CAŁY DZIEŃ, ABSOLUTNIE WYKLUCZA SIĘ SPOŻYCIE ALKOHOLU W DNIU CEREMONII, A NAJLEPIEJ NA 2 DNI PRZED CEREMONIĄ NIE SPOŻYWAĆ ALKOHOLU.

– PIJ DUŻO WODY PRZED I PO CEREMONII

– KOBIETY W CIĄŻY, ORAZ KAŻDY KTO MA PROBLEMY Z SERCEM , Z CIŚNIENIEM  LUB PRZYJMUJE JAKIEŚ LEKI ANTYDEPRESYJNE PROSZĘ POINFORMOWAĆ O TYM PRZED CEREMONIĄ, WTEDY DAWKA KAKAO ZOSTANIE ODPOWIEDNIO INDYWIDUALNIE DOBRANA.

Prowadzenie ceremonii Agnieszka Sypek – Piniak

Gwatemala to mój drugi dom . Jestem przyjęta przez tradycję i inicjowana przez Starszyznę Majów T’zutujil jako honorowy strażnik Ognia i Dnia. Jest to dla mnie wieli zaszczyt. Otrzymałam także błogosławieństwo Starszyzny Majów na prowadzenie Ceremonii Kakao. 

Pracy z Kakao uczę się cały czas bezpośrednio od Majów, moimi nauczycielami są: świętej pamięci  Tata Pedro Cruz,  który odszedł 26 czerwca 2021 do krainy Ducha oraz jego córka Nana Marina Cruz  członkowie Starszyzny Majów Tzutuhil z Gwatemali z urokliwego miasteczka San Pedro nad magicznym jeziorem Atitlan , które często odwiedzam. Od kilku lat regularnie organizuję duchowe wyprawy do Gwatemali, gdzie spędzamy sporo czasu w ich gościnnym domu  studiując kosmologię i starożytną wiedzę Majów, odwiedzamy także wyjątkowe miejsca mocy.

ZGŁOSZENIA : sypekwarsztaty@gmail.com

data: 29 stycznia 2022

Miejsce: okolice Warszawy

Godziny: 17.00.00 – 20.00 ( 21.00)

Inwestycja: 170 zł

%d blogerów lubi to: