PRZESTRZEŃ SERCA – ROZWOJOWO – ROZRYWKOWY SYLWESTER 2021/22

TANIEC, JOGA, PRACA Z CIAŁEM, MEDYTACJA, PRACA Z ODDECHEM, ARTETERAPIA, MUZYKA, RELAKS , RADOŚĆ, OBECNOŚĆ I ŚWIADOMOŚĆ

Przestrzeń serca – ponadczasowy wymiar świadomości, w którym wszystko jest możliwe, tu i teraz. Tak przeogromna jak przestrzeń wokół nas jest maleńka przestrzeń w twoim sercu; odnajdziesz w niej niebo i ziemię, ogień i powietrze, słońce i księżyc, błyskawice i konstelacje gwiazd, cokolwiek należy do ciebie tu na dole, i to, co nie należy, wszystko to zgromadzone zostało w tej maleńkiej przestrzeni twojego serca.

Upaniszady

Życie jest wielowymiarowe. Istniejemy na wielu poziomach i moje warsztaty służą odkrywaniu naszego wewnętrznego bogactwa i głębi doświadczenia czystej i niezafałszowanej świadomości procesu życia. Na poziomie ciała i świadomości poprzez zmysły w naturalnej symbiozie z tym co jest pozwolimy sobie na odkrywanie nas samych. Poprzez kontakt zmysłów z przejawieniem żywego pola i procesu życia poprzez ruch i kontemplację pozwalamy rzeczywistości być jaką jest. Dajemy sobie przestrzeń na bycie tym kim jesteśmy. To naturalna mądrość i moc. Ilość metod i wiedzy z jakiej możemy korzystać w tej podróży jest nieograniczona, jednak metoda nie może nas ograniczać. Nasze autentyczne istnienie przekracza każde ograniczenie i właśnie na tym poziomie staram się pracować podczas warsztatów. Nasza  praca jest rodzajem subtelnego tańca z bogactwem jaki każda żywa istota nosi w sobie. Żadna definicja nie potrafi wyczerpać własnej treści, podobnie w mojej pracy używam wielu metod jednak najważniejszą z nich jest czysty fakt obecności w żywym procesie życia.

Droga każdego człowieka zapisana jest w jego sercu.

mądrość plemienia Czejenów

(…) jedyną rzeczą, której nie możesz w życiu uniknąć to jest twoja osobista moc. Albo ty ją weźmiesz w swoje ręce albo ona weźmie ciebie , albo nauczysz się korzystać z niej w taki sposób, żeby to ci służyło, żeby to było przetransformowane, świadome, przytomne albo będziesz w miejscu porażki, ale nie porażki w sensie sukcesu światowego, tylko poczucia niemożności, trudności, niespełnienia (…)

Carlos Castaneda

BĘDZIE TO CZAS CELEBRACJI ŻYCIA

PIELĘGNOWANIA PIERWOTNYCH FUNDAMENTÓW ISTNIENIA

ROZPALANIA SWOJEGO WEWNĘTRZNEGO OGNIA

CZAS TRANSFORMACJI

CZAS DLA CIAŁA, SERCA , UMYSŁU I DUCHA

WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!!!

TWÓRZ SWOJE ŻYCIE, BAW SIĘ, ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA !!!

ODKRYJ MAGIĘ ŻYCIA !!! ODKRYJ SWOJĄ MOC !!!

Zapraszam Was w fascynującą podróż w głąb Siebie, do swojego serca, duszy, do esencji istnienia. Z podroży tej powrócicie zupełnie odmienieni, wzmocnieni, pełni energii i pasji, gotowi do wprowadzania koniecznych zmian w życiu i realizacji najśmielszych marzeń.

Dzięki technikom pracy z ciałem, działań  muzycznych i artystycznych oraz głębokich procesów terapeutycznych możemy uzdrawiać i transformować swoje relacje oraz wzbogacać swoje życie. Więzi z z innymi ludźmi  to ukryte źródło naszej życiowej energii dlatego praca na tym poziomie jest bardzo efektywna i szybko wpływa na pozytywne zmiany w naszym życiu. Wspólny udział w Kręgu gdzie uczymy się wzajemnego poszanowania i umiejętności słuchania oraz komunikacji, czy poznawanie się w kontekście zajęć takich jak robienie mapy marzeń, zajęcia parateatralne, taniec i wspólne muzykowanie tworzą niezwykłą możliwość odkrywania siebie nawzajem w nowy i świeży sposób.

Odkrywać będziemy :

Co wymaga transformacji w moim życiu, co mi już nie służy, jakiego życia pragnę, na czym mi zależy, gdzie koncentruje się moja energia, kim jestem, po co tu jestem, co rozpala moje serce, co sprawia, że chcę żyć, jakim życiem chcę żyć, co daje mi spełnienie i wyrażenie mojego pełnego potencjału, co mnie przed tym powstrzymuje….

Otworzymy się na wielowymiarowość życia, na wrażliwość i intuicję, mądrość, radość, pasję, autentyczność, na wszystko co sprawia , że jesteśmy ludźmi w pełnym przepływie życia.

Wrócimy do zapomnianych marzeń, pragnień i potrzeb, za którymi wciąż tęskni nasze serce, nasza dusza , do tego co nadaję sens naszemu życiu. Pozwolimy odejść staremu, pożegnamy z miłością to, co już nie nie jest juz nam potrzebne, co już nam nie służy. Otworzymy się na Nowe Życie, w pełnej zgodzie ze sobą.

Odkrywać będziemy, co nam już nie służy, z czym się ostatecznie rozstajemy, co zakańczamy w wymiarze fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Określimy swoje pragnienia, odnajdziemy siłę i energię potrzebną do spełnienia zamierzonych celów.

PODCZAS WARSZTATU W PRZYJAZNEJ I BEZPIECZNEJ ATMOSFERZE DOŚWIADCZYSZ:

SPONTANICZNEGO TAŃCA, RUCHU, MEDYTACJI , ŚPIEWU I ZABAWY.

ROZLUŹNIENIA CIAŁA , TAKŻE POZBYWANIA SIĘ NAPIĘCIA I STRESU.

WIELOWYMIAROWOŚCI SWOJEGO ISTNIENIA, OTWORZYSZ SIĘ NA NOWE WYMIARY SIEBIE I ODCZUWANIA SIEBIE, INNYCH, ŚWIATA WOKÓŁ, NATURY I PRZYRODY

OKREŚLENIA I WZMOCNIENIA SWOICH INTENCJI ORAZ ODNALEZIENIA SIŁY I SWEJ ENERGII POTRZEBNEJ DO ICH ZREALIZOWANIA

WSPANIAŁEJ ZABAWY SYLWESTROWEJ W FANTASTYCZNYM TOWARZYSTWIE I CUDOWNYM MIEJSCU 🙂

W PROGRAMIE WARSZTATU:

TANIEC

JOGA

PRACA Z CIAŁEM I EMOCJAMI

PRAKTYKA UWAŻNOŚCI

MEDYTACJA – TAKŻE RÓŻNE RODZAJE MEDYTACJI AKTYWNYCH –

MIĘDZY INNYMI : DYNAMICZNA OSHO

DRAMA ORAZ  INNE FORMY EKSPRESJI TWÓRCZEJ

ODKRYWANIA WEWNĘTRZNEJ WOLNOŚCI, RADOŚCI I KREATYWNOŚCI

ROZPOZNAWANIE PODŚWIADOMYCH PROGRAMÓW I PRZEKONAŃ I ICH TRANSFORMACJA

WIZUALIZACJA

RELAKSACJA

PRACA Z ODDECHEM – UWALNIANIE NAPIĘĆ FIZYCZNYCH, UMYSŁOWYCH I EMOCJONALNYCH POPRZEZ ODDECH – INTEGRACJA CIAŁA, UMYSŁU I EMOCJI

RELAKSACJA OPARTA NA TECHNIKACH ODDECHOWYCH ORAZ ŚWIADOMEJ PRACY Z CIAŁEM

MEDYTACJE MUZYCZNE – PRZY DŹWIĘKU RÓŻNYCH INSTRUMENTÓW MIĘDZY INNYMI BĘBNÓW, MIS TYBETAŃSKICH , DZWONKÓW ORAZ GŁOSU

CEREMONIA KAKAO

ORAZ WIELE INNYCH NIESPODZIANEK 🙂

DZIĘKI UDZIAŁOWI W WARSZTATACH :

WYPOCZNIESZ, ZRELAKSUJESZ SIE , ZREGENERUJESZ SIĘ

NABIERZESZ SIŁ I ENERGII W PIĘKNYCH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY

ZAPRZYJAŹNIĆ SIĘ ZE SWOIM CIAŁEM

DASZ ODPOCZĄĆ SWOJEJ GŁOWIE

SKONTAKTUJESZ SIĘ ZE SOBĄ I SWOJĄ NAJGŁĘBSZĄ NATURĄ

BĘDZIESZ SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ

NAWIĄŻESZ WSPANIAŁE NOWE ZNAJOMOŚCI

ORAZ DOŚWIADCZYSZ WIELE WIELE WIĘCEJ

WARSZTATY POPROWADZĄ :

Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, terapeutka Recall Healing /Totalna Biologia , terapeutka Ustawień Systemowych,  pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka. Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału.  Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Przez wiele lat uczyła się i praktykowała, co także czyni w chwili obecnej ,  z doświadczonymi uzdrowicielami, szamanami, głównie z Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości

Na przestrzeni prawie już 30 lat moich własnych poszukiwań i doświadczeń oraz ponad 20 lat pracy pracy z ludźmi stworzyłam swoją autorską metodę, którą nazwałam Misterium Ciała i Ducha. Dzielę się nią z ludźmi pomagając im odkrywać ich własny potencjał, zachęcam aby zaczęli żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, cieszyć się życiem we wszystkich jego przejawach, czerpać moc z natury i żyć pełnią życia. Moja praca opiera się głównie na intuicji i podążaniu za procesem. Czerpię inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Cenię mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedzam. Na moją pracę ma także ogromny wpływ ponad dwadzieścia lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen.

ZAJĘCIA MOC OBECNOŚCI  – CZYLI PRAKTYKA ŚWIADOMEGO ŻYCIA – MEDYTACJA POPROWADZI MARCIN PINIAK 

Ta praktyka nie jest niczym specjalnym czy tajemniczym, niczym co jest ukryte za siedmioma górami i rzekami. Ta praktyka to nasze ciało, nasza energia i nasz umysł takie jakimi są dokładnie w tej chwili pytanie tylko brzmi czy jesteśmy tego świadomi w każdej chwili i przez cały czas. Tą zdolność nazywam Świadomym Życiem, które jest Obecne. To jest realna ewolucja dostępna każdej istocie ludzkiej, ewolucja której tak potrzebujemy i aby być jej częścią wystarczy pielęgnować wrodzoną nam wszystkim Przytomność co nie jest łatwe ponieważ mamy silny nawyk rozproszenia i nieobecności, ciągłego szukania czegoś innego od tego co jest. Jest to przyczyna naszego cierpienia, podobnie jak brak uważności. Budowanie nawyku Obecności jest praktyką na całe życie i fundamentalnym aspektem prawdziwej wolności w której nie jesteśmy zmuszani przez okoliczności i wewnętrzne stany do automatycznych i nieświadomych myśli, słów i działań. Kiedy jesteśmy świadomi mamy możliwość realnego decydowania o swoim życiu i możemy w przytomny sposób odnieść się do świata. Odkrywamy jak wiele jest w nas lęku i oczekiwań, jak wiele wyobrażeń, jak dużo napięć. Odkrywamy co tak naprawdę jest w nas i kim tak naprawdę jesteśmy. Stajemy się mniej sztuczni i bardziej bezpośredni. Na warsztacie będziemy uczyć się Obecności poprzez medytację i ruch ciała i w swobodny sposób podzielimy się naszym własnym doświadczeniem, inspiracją i przestrzenią obecności. Zapraszam serdecznie.

Nazywam się Marcin Piniak od ponad dwudziestu lat praktykuje nauki buddyjskie i medytację. Uważam, że Praktyka Obecności jest czymś ze wszech miar naturalnym, to przebudzony i zrelaksowany stan bycia, który nie jest niczym specjalnym. Ta zwyczajność ma w sobie coś tajemniczego i zarazem znajomego i powoduje, że powstrzymujemy się od wszelkiego sztucznego wysiłku. Tak naprawdę jest to nawiązanie przyjaźni z samym sobą, która jest odkrywaniem prawdziwej i nieuwarunkowanej wolności i samoistnego współczucia i empatii. To prawdziwa ludzka natura. Staram się integrować Stan Obecności z codziennym życiem i aktywnościami. To zadziwiająco proste i skuteczne.

ZAJĘCIA JOGI POPROWADZI 

Magdalena Rzepka – Ta Chwila Magda 

JOGĘ praktykuję od 15 lat jest to prawdziwa przygoda i pasja. Na przełomie tych lat poznałam różne ścieżki jogi, gdzie najwięcej czasu jestem z metodą B.K.S. Iyengar. Uczestniczę w warsztatach jogi i medytacji u cudownych nauczycieli. Joga otworzyła mnie na własny rozwój, na pokonywanie własnych ograniczeń, na nowe smaki życia. Uruchomiła świadomość ciała i oddechu. Jest obecna w moim życiu każdego dnia. Jogę łączę z różnymi warsztatami rozwojowymi, z różnymi formami pracy z ciałem, energią, dźwiękiem co pozwala wzrastać mojej praktyce i mnie samej.

Prowadzę zajęcia jogi, medytacji dynamicznych i relaksacji, miałam także przyjemność prowadzić kilka razy jogę na warsztatach u Agnieszki Sypek Piniak, a w wakacyjnym czasie w pięknych okolicznościach przyrody prowadzę joge na deskch – SUP Yogę. Prowadząc jogę staram się płynąć za aktualną potrzebą uczestników, za tym co w danym momencie nasze ciało, oddech i umysł potrzebuje. Warsztat sylwestrowy to czas zimowy kiedy w przyrodzie jest zimno i wilgotno, będziemy po świętach gdzie brzuszki będą potrzebowały czasu na regenerację, dlatego podczas warsztatu zadbamy o ciepło, regenerację i profilaktykę przed zimowymi wirusami.

——————————————

Bez wątpienia to co jemy wpływa na nasze ciało i na stan naszego umysłu, konkluzja: warto karmić się odpowiednim „pokarmem” więc na warsztatach będziemy także doświadczać wspaniałej kuchni polsko/ chilijsko/ francuskiej w wydaniu właścicieli uroczego miejsca, w którym odbędzie się warsztat  „Casa Esmeralda RetreArt” , Moniki Donner  i Cokiego Marquez’a

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA , DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

zgłoszenia na adres : sypekwarsztaty@gmail.com

inwestycja  przy wpłacie zaliczki do 10 grudnia 2280 zł  po tej dacie 2480 zł

dla osób , które były w roku 2021 na co najmniej jednym moim  warsztacie

tygodniowym – 200 zł zniżki

weekendowym – 100 zł

dla par 100 zł zniżki

cena zawiera : 5 dni  warsztatów ,  wspaniale wyżywienie, noc sylwestrową, 4 noclegi  oraz wiele innych atrakcji

Miejsce na warsztacie rezerwuje wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł. W przypadku rezygnacji z warsztatu zaliczka nie jest zwracana

Warsztaty zaczynamy 29 grudnia przyjazdem od 17.00 – kolacja o 18.00  , przyjazd od  17.00 ,aby był czas na spokojny dojazd i zakwaterowanie

kończymy 2 styczna obiadem około 13.00/14.00

kiedy -29.12 2021 – 2.01 2022

miejsce – Casa Esmeralda RetreArt”   50 km od Warszawy.

adres : Zdziarka 43A, 09-150

%d blogerów lubi to: