WARSZTATY HUMAN DESIGN ORAZ ŚWIADOMEJ PRACY Z CIAŁEM

Human Design jest wyjątkową wiedzą. Z jednej strony stanowi syntezę I-Ching, astrologii, kabały, systemu czakr a także łączy się z genetyką i fizyką kwantową. Po nowemu układa wybrane elementy w spójną całość. Z drugiej strony dodaje jednak coś wyjątkowego, z czym nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Świadomość naszej formy i świadomość osobowości. Dwie świadomości „mieszkające” w jednym pojeździe.

Obie mogą się wyrażać i obie stanowią o naszej unikalności. Obie składają się na naszą indywidualną konstrukcję sprawiając, że jesteśmy wyjątkowi. Mamy możliwość widzenia świata w sposób właściwy tylko dla nas. Możliwe jest to jednak wówczas, gdy tą konstrukcję poznamy. Mało tego. Jeżeli potrafimy zachować właściwy balans między talentami naszego ciała i umysłu. Dlatego tak ważne jest ciało w eksperymencie Human Design. To niewiarygodna „maszyna”, która potrafi o siebie zadbać. To z ciałem związane jest życie. To w ciele zapisywane są przeżycia emocjonalne i traumy. To ono daje nam możliwość wyrażenia naszego potencjału, ale to ono również może stanowić skuteczną blokadę.

Dlatego też w doświadczaniu HD tak istotne jest zwrócenie uwagi na ciało. W końcu to odczucia płynące właśnie z ciała stanowią mechanizm podejmowania decyzji dla większości ludzi. To w ciele odczuwamy emocje. Nie mając dostępu, nie zauważając naszego ciała, często możemy mieć problemy z przeżywaniem emocji, blokujemy je. Nie potrafimy ich nazwać. Nie mamy wskaźników tego, w którym miejscu jesteśmy i co się z nami dzieje.

I najważniejsze. Nasze ciało się zmienia. Zmienia się wraz z tym, jak zmienia się nasz umysł. Przebudowuje się. Wiedza Human Design to wiedza która transformuje na wielu poziomach. „Dokopując” się do istoty naszej konstrukcji nie da się zmienić myślenia bez przejścia przez zmiany w ciele.

Warsztaty mają na celu zintegrowane podejście do zgłębiania Human Design. Uczestnicy będą mieli możliwość pracy na poziomie umysłu poznając Human Design oraz pracy z ciałem poprzez taniec, spontaniczny ruch, improwizację, poszukiwanie nowych form wyrażania siebie, zabawę, eksperymentowanie z ciałem, przestrzenią, rytmem i dźwiękiem. Wiedza w połączeniu z ruchem daje możliwość podróży w głąb siebie, odkrywania potencjału ciała na nowo, zaprzyjaźnienia się z nim, celebrowania swojej unikalności i autentyczności. To wszystko ma na celu dostrzeżenie roli swojego ciała, jako integralnej części nas samych – części posiadającej własną świadomość. Jest to niezbędny element na drodze do budowy świadomości pasażera. To właśnie stanowi cel Human Design. Życie bez wysiłku – życie we flow.

Co zawiera program ramowy warsztatów?
Krótka historia HD i podstawowa wiedza teoretyczna
Kartografia HD – czym jest bodygraf i jak go czytać
Centra, bramki i kanały – czym jest definicja i aktywacja
Czarne vs czerwone, czyli dwa rodzaje świadomości w jednym ciele
Podstawowe typy i związane z nimi strategie podejmowania decyzji
Linie – w jaki sposób powstają profile
Profile, czyli jaką rolę odgrywamy na tym świecie
Źródło autorytetu – to nie umysł podejmuje decyzje
Co mówi HD o przyszłości
Czym jest krzyż inkarnacyjny
W trakcie trwania warsztatów pracować będziemy na bodygrafach uczestników, przeplatając naukę z zajęciami ruchowymi. W związku z tym ważne jest, aby ubrać się wygodnie, w stroje które nie będą krępowały ciała.

zapisy : sypekwarsztaty@gmail.com

Prowadzenie warsztatów:
Tomasz Truszkowski i Agnieszka Sypek -Piniak

Informacje o prowadzących:
Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, terapeutka Recall Healing/ Totalna Biologia, terapeutka Ustawień Systemowych, przewodniczka na drodze rozwoju osobistego i duchowego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka . Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Od prawie 20 lat uczy się i praktykuje z doświadczonymi uzdrowicielami, szamanami, głównie z Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych, zachęca, aby zaczęli żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, cieszyć się życiem we wszystkich jego przejawach, czerpać moc z natury i żyć pełnią życia.Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości. Jej praca opiera się głównie na intuicji i podążaniu za procesem. Czerpie inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Ceni mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedza. Na jej pracę ma także ogromny wpływ 30 lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen.

Tomasz Truszkowski – z wykształcenia finansista, od kilkunastu lat poszukujący sposobu na poznanie siebie i swoich potencjałów. W 2016 roku zetknął się z Human Design. Od tego czasu jest badaczem tego systemu oraz jego propagatorem, aktywnie doświadczając tej wiedzy w życiu od 4 lat. Doceniając skuteczność i szybkość zmian, jakie można dzięki niej osiągnąć, dzieli się wiedzą podczas warsztatów i prywatnych odczytów.

Termin: czwartek 9.12.2021 (godz. 18:00) – niedziela 12.12.2021 (godz. 16:00)
Miejsce: Ośrodek Rising Swan
05-304 Czarna koło Mińska Mazowieckiego
Cena: 1250 zł

%d blogerów lubi to: