CEREMONIA KAKAO I RELAKSACJA MUZYCZNA – 28.11. 2020

Przestrzeń serca to ponadczasowy wymiar świadomości, w którym wszystko jest możliwe, tu i teraz. Tak przeogromna jak przestrzeń wokół nas jest maleńka przestrzeń w Twoim sercu; odnajdziesz w niej niebo i ziemię, ogień i powietrze, słońce i księżyc, błyskawice i konstelacje gwiazd, cokolwiek należy do Ciebie tu na dole, i to, co nie należy, wszystko to zgromadzone zostało w tej maleńkiej przestrzeni Twojego serca.

Upaniszady

Zapraszam serdecznie na Ceremonię Kakao połączoną z relaksacja muzyczną. Kakao to święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych . Ceremonia Kakao to niezwykłe doświadczenie mądrości przekazywanej nam przez tysiące lat poprzez prastarą tradycję kultury cywilizacji Majów i Azteków. Majowie wiedzieli, że ta potężna roślina, Kakao – otwiera przestrzeń serca dzięki czemu jest wspaniała medycyna dla ciała i ducha. Powszechnie uznaje się je za afrodyzjak, oczywiście jest też głównym składnikiem czekolady.

Święta Ceremonia Kakao – przekazywana w linii wiedzy i tradycji z pokolenia na pokolenie, urozmaicana medytacją, muzyką i tradycyjnymi pieśniami. Ceremonia ta ma potężną moc uzdrawiania i oczyszczania.A jej przekaz sięga Wielkiej Prababci Czasu Ixmucane. Kakao jest w tradycyjnym rozumieniu Majów lekarstwem duszy , otwiera drzwi do głębokiej wiedzy o nas samych i naszego duchowego dziedzictwa. Jedną z głównych intencji tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i przywrócenie harmonii pomiędzy aspektem żeńskim a męskim. Jednocześnie jest aktywacją ziarna życia, które jest w każdym z nas.
Ceremonia Kakao to czas dla nas samych, kiedy to łączymy się z przestrzenią Serca, abyśmy mogli lepiej zrozumieć siebie, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są nasze możliwości.

Delikatna i subtelna energia Kakao aktywuje dostęp do naszej wewnętrznej prawdy, kontaktuje nas z naszą wewnętrzna mocą , pomagając w uwolnieniu od emocjonalnego bagażu, lęków, od doświadczeń z przeszłości które nas blokują, Kakao umożliwia dostęp do stłumionych głęboko w naszej podświadomości emocji, wzorców, przekonań, otwiera nasze zmysły, rozjaśnia umysły, rewitalizujące ciało, podnosi nasze wibracje, a wszystko to dzieje się w przepięknej przestrzeni głębokiego relaksu.

Surowe Kakao bogate jest w silne antyoksydanty, zawiera potas, chrom, fosfor, żelazo, cynk, magnez, a zatem wszystkie składniki odżywcze potrzebne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Zawiera epikatechinę, która jest flawonoidem poprawiającym ukrwienie mózgu, poprawia pamięć i krążenie krwi, podnosi poziom serotoniny – hormonu szczęścia.

Dla nas ludzi, którzy odebrali formalną edukację powszechną wychowani zostali w świecie pozbawionym tajemnic i magii, a tym samym stopniu ograniczeni przez poleganie jedynie na intelektualnym i rozumowym postrzeganiu, które nie jest w stanie skomunikować się z całym spektrum zjawisk, które przekraczają nasz rozum i ograniczenia zmysłów pozbawiliśmy się ogromu możliwości dla wzrostu i nauki jednak przede wszystkim straciliśmy kontakt z „stanem śnienia” kolektywną mądrością ludzkości i wszystkich form żywych. W zamian praktykujemy mechaniczne komercyjne święta, które oderwane od własnych źródeł odcięły nas od Zrozumienia. Wrażliwość symboliczna jest językiem magii – to meta język o charakterze uniwersalnym, który przekracza uwarunkowania kulturowe i odzwierciedla w sposób bezpośredni i precyzyjny wewnętrzne doświadczenia ludzkie na przestrzeni dziejów. Dlatego właśnie zachowanie tego języka żywym jest sprawą kluczową dla przetrwania nas jako istot duchowych, które są w stanie odczytać i zakomunikować swoje wewnętrzne stany.

Kakao to święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych. Używane od stuleci przez Majów, Azteków i inne mezoamerykańskie kultury w ceremoniach i codziennym życiu. Jako lekarstwo i święte pożywienie „powraca” teraz jako sposób na przywrócenie nas do równowagi z naturą i naszymi sercami. Kakao otwiera nas, by połączyć nas z naszą prawdziwą naturą, na to kim naprawdę jesteśmy.

Zaprasza wszystkie uczucia, jest znane jako lek otwierający serce, ponieważ jego właściwości rzeczywiście zwiększają odczucia miłości, radości i zadowolenia z powodu uwolnienia serotoniny i obecności innych błogich związków, wpływających na dobre samopoczucie takich jak między innymi anandamid i fenyloetyloamina.
Jednym z głównych składników aktywnych, w kakao jest teobromina, która wraz z magnezem działa łagodząco na system nerwowy. Jest substancją pobudzającą czynność serca oraz rozszerzającą naczynia krwionośne, łagodzi stres i depresję, jest uwalniana w organizmie podczas emocjonalnej euforii i empatii.


Zmielone ziarna kakaowca przez lokalne, rdzenne tradycje nazywane są „pokarmem bogów”. Surowe kakao zawiera w sobie ogromną ilość witamin i minerałów takich jak żelazo, chrom, magnez, cynk czy potas. Jest bogate w duże ilości antyoksydantów. Substancji, które chronią komórki organizmu przed wpływem wolnych rodników. Są nimi między innymi flawonoidy. Ich właściwości lecznicze są nieocenione. Wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne, obniżają aktywność mutagenną nowotworów. Ponadto istnieje wiele przesłanek świadczących o przyczynianiu się flawonoidów do obniżenia ryzyka umieralności z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Duże ilości magnezu to jedna z przyczyn psychoaktywnego działania kakao. Magnez wykazuje działanie antydepresyjne, naturalnie poprawia samopoczucie i zmniejsza uczucie stresu. Kakao jest źródłem substancji psychoaktywnych takich jak: kofeina, teobromina, fenyloetyloamina(PEA), tryptofan czy teofiliny.

Działanie kofeiny mniej więcej wszyscy znamy. Teobromina działa nieco inaczej. Stymuluje ośrodkowy układu nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy, powodując szybkie obniżenie ciśnienia krwi. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przyczynia się przyczynia się do długotrwałego zdrowego snu. Fenyloetyloamina poprawiające funkcje poznawcze, poprzez stymulację wydzielania acetylocholiny, której wysoki poziom poprawia pamięć. Największą korzyścią płynącą ze stosowania fenyloetyloamina jest to, że związek ten wpływa korzystnie na poprawę nastroju, oraz poprawia funkcje poznawcze. W związku z tym jest polecana głównie osobom cierpiącym z powodu depresji. Jest również z powodzeniem stosowana w terapiach leczenia choroby Parkinsona. Kolejną wartą uwagi substancją wpływającą na funkcje poznawcze jest tryptofan. Tryptofan (zwany także L-trypropanem) jest aminokwasem, który działa jak naturalny regulator nastroju, ma zdolność pomagania organizmowi w naturalnej produkcji i równoważeniu niektórych hormonów. Uzupełnianie pokarmów bogatych w tryptofan lub przyjmowanie suplementów pomaga uzyskać naturalne efekty uspokajające, indukuje sen, zwalcza niepokój.

Ziarna kakaowca posiadają jeszcze jedną tajemniczą substancję. Jest nią anandamid. Swoją nazwę zawdzięcza „anandzie”, sanskryckiemu określeniu „szczęście, przyjemność, radości i rozkoszy”. Anandamid jest jednym z najważniejszych endokannabinoidów, związków wytwarzanych w organizmie, które wiążą się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu i innych częściach ciała. Natomiast kanabinoidy to substancje psychoaktywne występujące w dużym stężeniu w marihuanie.

Po odkryciu anandamidu naukowcy zaczęli szukać receptorów kannabinoidowych i odkryli, że ludzkie ciało jest nimi wypełnione! Poza tym, że znajdują się w kilku obszarach mózgu, znaleziono je w ośrodkowym układzie nerwowym, sercu, wątrobie, śledzionie, trzustce, skórze, białych krwinkach, narządach rozrodczych oraz w przewodzie pokarmowym i moczowym. Anandamid odgrywa rolę w kontroli ruchu, uczuciu bólu i łaknienia. Działa, jako regulator, który utrzymuje mózg i ciało w stanie równowagi, zwanym homeostazą. System endokannabinoidowy, który obejmuje anandamid, zapewnia ochronę przed chorobami psychicznymi związanymi ze stresem, w tym poważną depresją, uogólnionym niepokojem i zespołem stresu pourazowego.

Czym jest Ceremonia Kakao

Ceremonia Kakao to przestrzeń spotkania, w przestrzeni którego można doświadczyć siebie na bardzo głębokim poziomie, poczuć więź z innymi oraz ze wszystkim co żyje. To ceremonia przywołująca pamięć stworzenia człowieka. Powrót do korzeni i osadzenie się w swoim własnym centrum.

Jak przebiega ceremonia: pijemy kubek najwyższej jakości mocnego, ceremonialnego Kakao pochodzącego z Gwatemali z regionu jeziora Atitlan, relaksujemy się i pozostajemy w stanie medytacji. Poprowadzi nas głos prowadzącej, dźwięk mis kryształowych oraz innych instrumentów.

Jak się przygotować:

– wskazane jest ubranie ceremonialne (odświętne w jasnych barwach, wygodne )
– mieć otwarte serce i umysł
– przez pewien czas będziesz siedzieć a potem będziesz mógł się położyć, zatem zabierz ze sobą karimatę, poduszkę, kocyk , żeby było ci wygodnie i ciepło
– aby w pełni skorzystać z ceremonii kakao, dobrze jest nie jeść przed ceremonią, lub jeść bardzo lekko , ostatni lekki posiłek na 3 h przed ceremonią . Im więcej przestrzeni w żołądu , tym lepiej, tym efektywniejsze będzie działanie kakao. Unikaj kofeiny ( kawa) i innych stymulantów przez cały dzień, absolutnie wyklucza się spożycie alkoholu w dniu ceremonii, a najlepiej na 2 dni przed ceremonią nie spożywać alkoholu.
– pij dużo wody przed i po ceremonii
– kobiety w ciąży, oraz każdy kto ma problemy z sercem , z ciśnieniem lub przyjmuje jakieś leki antydepresyjne proszę poinformować o tym przed ceremonią, wtedy dawka Kakao zostanie odpowiednio indywidualnie dobrana.

Prowadzenie ceremonii Agnieszka Sypek – Piniak
Gwatemala to mój drugi dom . Jestem przyjęta przez tradycję i inicjowana przez Starszyznę Majów T’zutujil jako honorowy strażnik Ognia i Dnia. Jest to dla mnie wieli zaszczyt. Otrzymałam także błogosławieństwo Starszyzny Majów na prowadzenie Ceremonii Kakao. Pracy z Kakao uczę się bezpośrednio od Majów, moimi nauczycielami są Tata Pedro Cruz i Nana Marina Cruz, którzy mieszkają w Gwatemali w malowniczym miasteczku San Pedro nad magicznym jeziorem Atitlan , które często odwiedzam.
Od kilku lat regularnie organizuję duchowe wyprawy do Gwatemali, gdzie spędzamy sporo czasu w gościnnym domu Taty Pedro Cruz i Nany Mariny studiując kosmologię i starożytną wiedzę Majów, odwiedzamy także wyjątkowe miejsca mocy.

ZWAŻYWSZY NA OBECNĄ SYTUACJĘ ILOŚĆ MIEJSC JEST BARDZO OGRANICZONA DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

ZGŁOSZENIA : sypekwarsztaty@gmail.com

Miejsce na ceremonii zapewnia wpłata zadatku w wysokości 80 zł, po dokonaniu wpłaty proszę przesłać potwierdzenie na adres sypekwarsztaty@gmail.com

data : 28 listopada 2020

Miejsce : okolice Otwocka – piękne miejsce położone w lesie

( dokładny adres podany zostanie po uprzednim zgłoszeniu mailowym i wpłacie zadatku )

Godziny : 17.00. -20.00 ( może troszkę dłużej 🙂 różnie to bywa na ceremoniach 🙂 )

Donacja : 150 zł

%d blogerów lubi to: