PO NICI ARIADNY – JAK SOBIE RADZIĆ Z TRUDNYMI EMOCJAMI 11-13 GRUDNIA 2020

Nić za którą będziemy podążać to wrodzoną mądrość naszego ciała i naturalna obecność i uwaga naszego umysłu. Labirynt w jakim będziemy się poruszać to fizyczne, mentalne i emocjonalne blokady i ograniczenia, które blokują naszą wrodzoną spontaniczność i radość.

Rozpoznanie wcieleń archetypowego Minotaura – nasz cień, niechciane uczucia, emocje, tłumione pragnienia etc , światło dzienne ujrzą także skarby jakie są ukryte w zakamarkach naszych labiryntów. I zdamy sobie sprawę z tego, że są to tak naprawdę nasi sprzymierzeńcy. Jeśli cień nie jest świadomy i zintegrowany, działa pod przykrywką, stając się sabotażystą naszych najlepszych intencji, a także szkodzi innym. Wnosząc cień do świadomości zmniejsza się jego destrukcyjną moc i uwalnia energię życiową, która jest w nim przechowywana. Zaprzyjaźniając się z tym co nas najbardziej przeraża , odnajdujemy własną mądrość.

Osobista moc pojawia się kiedy odblokujemy emocje, pozwalamy sobie je poczuć , wyrazić poprzez ciało, czujemy siłę i połączenie z pełnią życia. Doświadczamy pełnego przepływu energii życia w każdej sytuacji. Podstawową naturą emocji można postrzegać jako chęć ucieczki przed tym co bolesne w kierunku tego co przyjemne. W celu zablokowania danej emocji, powściągamy ruch, wtedy jednak nasza emocja pozostaje na poziomie podświadomości, co oznacza, że nie jesteśmy jej świadomi, choć sieje ona wciąż spustoszenie w naszym życiu.Kiedy nasze emocje są blokowane odwracamy się od życia.

Emocje sprzyjają ewolucji świadomości poprzez ciało. Kiedy wyrażamy emocje, kierujemy energie naszej podświadomości poprzez ciało do świadomego umysłu. Przepływ świadomości natomiast naładowuje nasze ciało, oczyszcza je i uzdrawia. Jest to ruch naszej siły życiowej.

Słowo emocja znaczy dokładnie poruszać się na zewnątrz ( po łacińsku ” movere” poruszać się ” e” na zewnątrz)

Emocje są nierozerwalnie związane z ruchem. Tłumimy w sobie uczucia poprzez zahamowanie ruchu i na odwrót, ruch jest w stanie uwolnić pewien zasób emocji, powodujący długotrwałe napięcie.

Podstawową naturą emocji można postrzegać jako chęć ucieczki przed tym co bolesne w kierunku tego co przyjemne. W celu zablokowania danej emocji, powściągamy ruch, wtedy jednak nasza emocja pozostaje na poziomie podświadomości, co oznacza, że nie jesteśmy jej świadomi, choć sieje ona wciąż spustoszenie w naszym życiu.

Kiedy nasze emocje są blokowane odwracamy się od życia.

Kiedy odblokujemy emocje, pozwalamy sobie je poczuć , wyrazić poprzez ciało, czujemy siłę i połączenie z pełnią życia. Doświadczamy pełnego przepływu energii życia w każdej sytuacji.

Aby żyć spokojnie i bez walki,

po prostu czuj życie,

na początku poczujesz wszystko,

także strach, gniew, frustrację,

i w pewnym momencie,

zaczniesz zauważać, że nie jest tak źle,

zacznie ci się to nawet podobać,

a następnie zauważysz dwie możliwości:

miłość lub strach.

Oba te uczucia będą zawsze.
Jedno aby Cię prowadzić a drugie, żeby cię chronić

I za każdym razem będziesz mieć wybór
czy chcesz być prowadzony, czy chcesz być chroniony.
Pamiętaj chronienie się to również inny sposób wyrażania miłości do siebie.

Żywiołem reprezentującym emocjonalna sferę naszego istnienia jest woda, która jest życiem jeśli jest w przepływie, jeśli nie jest, może stać się trucizną.

Na warsztacie damy przestrzeń emocjom, wejdziemy w ich energię, żeby je w pełni poczuć i zrozumieć ich język, wejdziemy w labirynt podświadomości. Zobaczymy kto lub co kryje się w głębi naszego labiryntu.

Jednym ze sposobów wchodzenia do labiryntu jest zwracanie uwagi na własne uczucia, odczucia i nie chciane symptomy. Symptomy te reprezentują energię uczuć, które starają się nam zakomunikować swoja obecność.

Przyjrzymy się podstawowym, archetypowym emocjom i uczuciom takim jak : złość , smutek, lęk, radość miłość etc

Doświadcz przepływu życia w sobie!!!!

Bądź obecny w pełni w swoim własnym życiu!!!!

Bądź obecny w swoim ciele!!! Odkrywaj siebie!

Pozwól emocjom opowiedzieć ich niepowtarzalną historię!!!

W tej podróży naszymi sprzymierzeńcami będą między innymi:
świadoma praca z ciałem , głosem, taniec , ruch spontaniczny , elementy dramy, medytacja , relaksacja muzyczna przy dźwięku mis kryształowych, tybetańskich , głosu oraz innych instrumentów ,
głęboki relaks i wizualizacja , integracja oddechem – uwalnianie napięć fizycznych i umysłowych poprzez oddech, medytacja dynamiczna, elementy pracy z ciałem metodą Lowena

zapisy : sypekwarsztaty@gmail.com

ILOŚĆ MIEJSC ZE WZGLĘDU NA SYTUACJE BARDZO OGRANICZONA !!!

gdzie : piękne miejsce na Mazowszu
kiedy : 11-13 grudnia 2020

godziny : zaczynamy o 18.00 w piątek 11 .12 , kończymy o 16.00 w niedzielę 13.12

inwestycja w siebie : 950 zł

w podaną cenę wliczone jest zakwaterowanie , wyżywienie i warsztaty

dla osób w naprawdę trudnej sytuacji finansowej możliwość spłaty w ratach – proszę się w tej sprawie kontaktować indywidualnie : adres : sypekwarsztaty @gmail.com

Miejsce na warsztatach zapewnia wpłata zadatku w wysokości 250 zł i przesłanie potwierdzenia wpłaty na adres sypekwarsztaty@gmail.com

konto

Agnieszka Sypek – Piniak
30 1140 2004 0000 3802 7665 5168
Tytuł wpłaty: Po nici Ariadny 2020

%d blogerów lubi to: