TRADYCYJNA MAJAŃSKA CEREMONIA KAKAO ZE STARSZYZNĄ MAJAŃSKĄ Z GWATEMALI 14.08 2019

Gościem specjalnym ceremonii będzie członek starszyzny Taino Maestro Manuel Rufino. Przewodnik duchowy, lider ceremonialny, nauczyciel świętych tradycji inicjacyjnych świata, tancerz Sundance (Taniec Słońca), artysta, certyfikowany irydolog, lekarz medycyny naturalnej, specjalista zdrowego żywienia, wegetariański szef kuchni, ekspert w używaniu żywności do uzdrawiania. Pod przewodnictwem swojego nauczyciela Don Domingo podąża ścieżkami rdzennych sztuk uzdrawiania od ponad 38 lat. Podróżuje po świecie dzieląc się świętymi naukami tradycji inicjacyjnych, prowadząc warsztaty, wykłady, szałasy potów, rytuały uzdrawiające. Reprezentuje M.A.I.S. (Ruch na Rzecz Zjednoczenia Indiańskich Kultur Solarnych obu Ameryk) w Ameryce Północnej i Europie. Kraje, które odwiedza regularnie i gdzie działają grupy jego uczniów to USA, Kanada, Anglia, Polska, Hiszpania, Peru, Meksyk.

Kakao od pradawnych czasów było i nadal jest uważane za świętą roślinę. Najstarsze podania, zapiski i odkrycia archeologiczne wskazują na to, że używana była rytualnie przez starożytnych Majów w rozmaitych celach. Kakao ma zdolność otwarcia serca i poprowadzenia świadomości wgłąb, co owocuje lepszym poznaniem siebie i odblokowaniem drogi do poczucia miłości.

To ceremonia przywołująca pamięć stworzenia człowieka. Powrót do korzeni i osadzenie się w swoim własnym centrum.

Podczas rytuału przywoływane będą archetypy i symbole pochodzące z tradycji ludu Tz’utujil znad jeziora Atitlan.

Ceremonia zostanie poprowadzona przez Starszyznę plemienną z Gwatemali – Tata Pedro Cruz oraz Nana Marina Cruz. Kakao użyte podczas ceremonii pochodzi z wioski Ix Kokov, miejsca, do którego przodkowie Tz’utujil od wieków wyprawiali się pielgrzymując po tę świętą roślinę.

Ceremonia rozpocznie się o godzinie 18.30 / 19/00 i potrwa około 3/ 4 godziny. Warto ubrać się w sposób odświętny, ceremonialny, lecz luźny ,a także zabrać ciepłe rzeczy, gdyż ceremonia odbędzie się przy ogniu w plenerze .Wskazane ubrania białe i tradycyjne. Można wziąć ze sobą instrumenty. Ceremonii będą towarzyszyły tradycyjne pieśni i muzyka na żywo. Proszę także zabrać coś do siedzenia na ziemi wokół ognia / koce , poduszki etc

Jeśli możesz przywieź ze sobą świece w kolorach : czerwonym , białym , zielonym , żółtym, niebieskim.

W dniu ceremonii (a najlepiej również dzień przed i po) unikamy alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów , mięsa, stresu , ostrych przypraw, ciężkiego jedzenia ( najlepiej w dniu ceremonii jeść warzywa i owoce, lekkie zupy warzywne, pić dużo wody

Ilość miejsc jest ograniczona !
konieczne jest wysłanie zgłoszenia na adres
sypekagnieszka@gmail.com
oraz wpłata zaliczki w wysokości 60 zł , namiary na konto będą podane po uprzednim zgłoszeniu mailowym

data : 14 sierpnia 2019
godzina: 18.30/ 19.00 – 21.30 / 22.00
cena: 160 zł
miejsce : Otwock/ Wólka Mlądzka

%d blogerów lubi to: