MOC ŚWIADOMEJ OBECNOŚCI – 14 – 20 LIPCA 2019 LIPOWY DOM

ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA W JODZE
MINDFULNESS OD KUCHNI
SZTUKA TU I TERAZ
OBECNOŚĆ W DŹWIĘKU

MAZURY LIPOWY DOM 14 – 20 LIPCA 2019

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat „Moc Świadomej Obecności” gdzie będziemy rozwijać wrodzoną nam wszystkim zdolność świadomego i obecnego przeżywania chwili obecnej poprzez nasze ciało, zmysły i świadomość. Obecność jest fundamentem naszego życia, mocą która rozwijana może uczynić nasze doświadczenie żywym i radosnym, pełnym wdzięczności i pogody ducha pozwalając nam lepiej poznać samych siebie i swój potencjał. Uspokoić umysł, zredukować stres, rozluźnić ciało i aktywować kreatywność, odnaleźć wewnętrzną przestrzeń ciszy jak i również twórczą energię.

Warsztaty odbędą się w przeuroczym Lipowym Domu położonym pośród morenowych pagórków, nad samym jeziorem, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Piękno i harmonia natury, świeże powietrze, zapach kwiatów i liści, orzeźwiająca kąpiel w jeziorze, zdrowe jedzenie i spotkanie z innymi ludźmi i ich doświadczeniami, wspólne dzielenie się czasem i przestrzenią to zapowiedź niezapomnianych chwil, które na powrót pozwolą nam odkryć cudowność życia, jego kruche i delikatne piękno ukryte za pozorną zwyczajnością. Warto podarować sobie moment przerwy, obudzić wrażliwość i troskliwie pielęgnować Sztukę Życia – dlatego zapraszamy do wspólnej przestrzeni Świadomej Obecności do MOCY naszego Ciała i Ducha.


ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA W JODZE
Zajęcia jogi
Relaksacja
Praca z oddechem

Z jogą jest tak jak w przypowieści indyjskiej, kiedy uczeń próbował opisać jaki smak ma mango. Nauczyciel wysłuchał opisów ucznia, uśmiechnął się i spróbował soczyste, złote mango…I tak jest z jogą dopóki nie spróbujesz to nie wiesz jak jest. Wiele osób może mówić, że joga rozluźnia, wycisza, pomaga na różne bóle i dolegliwości…naukowcy badają i potwierdzają dobroczynne działanie jogi…ale dopiero kiedy staniesz na macie to skosztujesz mango…i wtedy słowa nie będą potrzebne.

Podczas spotkań z jogą będziemy:

Rozbudzać ciało, poszukiwać świadomości swojego ciała w ruchu i bezruchu w asanach – pozycjach.
Szukać płynnego przepływu oddechu.
Praktykować wiele form relaksacji, aby później móc te doświadczenie wprowadzać w swoją codzienność

Zajęcia jogi poprowadzi:
Magdalena Rzepka – Ma Madhumati

JOGĘ praktykuję od 15 lat jest to prawdziwa przygoda i pasja. Na przełomie tych lat poznałam różne ścieżki jogi, gdzie najwięcej czasu jestem z metodą B.K.S. Iyengar. Uczestniczę w warsztatach jogi i medytacji u cudownych nauczycieli. Joga otworzyła mnie na własny rozwój, na pokonywanie własnych ograniczeń, na nowe smaki życia. Uruchomiła świadomość ciała i oddechu. Jest obecna w moim życiu każdego dnia. Jogę łączę z różnymi warsztatami rozwojowymi, z różnymi formami pracy z ciałem, energią, dźwiękiem co pozwala wzrastać mojej praktyce i mnie samej.

Prowadzę zajęcia jogi, medytacji dynamicznych i relaksacji, miałam także przyjemność prowadzić kilka razy jogę na warsztatach u Agnieszki Sypek Piniak, a w wakacyjnym czasie w pięknych okolicznościach przyrody prowadzę joge na deskch – SUP Yogę. Prowadząc jogę staram się płynąć za aktualną potrzebą uczestników, za tym co w danym momencie nasze ciało, oddech i umysł potrzebuje.

MINDFULNESS OD KUCHNI
Warsztaty gotowania
Praktyka medytacji i uważności
Przytomność – fundament świadomego życia

Kuchnia to podstawa naszego życia. To jaki pokarm spożywamy – nie tylko w formie żywności – decyduje o jakości naszego życia. Ten pokarm to również obrazy, słowa, myśli, relacje z innymi jednak przede wszystkim z nami samymi – z naszą wewnętrzną przestrzenią. Dbanie o odżywcze właściwości tej przestrzeni, o jakość naszego życia stanowi fundament naszej zdrowej relacji z rzeczywistością. Będziemy uczyć się prostych i pożywnych dań przyrządzonych z uwagą przy użyciu metody pięciu przemian (harmonizowania smaków), dowiemy się w jaki sposób rozumiane jest zdrowe żywienie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, będziemy praktykować obecność i przytomność w kuchni – odkrywać smak i gotowanie na nowo. Kuchnia roślinna kieruje naszą uwagę również na aktywny aspekt współczucia w naszym życiu, na troskę, etykę i odpowiedzialność względem planety na jakiej żyjemy. Będziemy uczyć się medytacji i praktykować uważność podczas formalnych sesji praktyki jak i poza nimi. W kręgu porozmawiamy o tym czym jest Obecność i Przytomność we współczesnych czasach i dlaczego jest ona tak istotna.

Zajęcia z gotowania, praktyki medytacji i uważności poprowadzi:
Marcin Piniak

Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym zdrowym i świadomym żywieniem, jako wegetariański I wegański kucharz gotuje na warsztatach rozwojowych, prowadzi warsztaty gotowania i wykłady z praktycznych elementów Tradycyjnej Dietetyki Medycyny Chińskiej, którą zgłębia w wolnych chwilach. Studiował dziennikarstwo i fascynuje go aspekt komunikacji, a szczególnie tej jaką nawiązujemy sami z sobą przekierowując uwagę z zewnętrznego świata ku naszej autentycznej naturze pełnej miłości i współczucia. Od ponad dwudziestu lat praktykuje nauki buddyjskie i medytację. Podąża za naukami Dzogczen przekazanymi przez Czogjala Namkhai Norbu Rinpoche, który jest dla niego wielką inspiracją. Obecnie jest w treningu Mindfulness, który jako praktyka uważności i przytomności wnosi do naszego życia moc żywej obecności i świadomej przestrzeni. Pisze i fotografuje i nagrywa felietony video tworząc opowieści o zdrowej kuchni i świadomym życiu.

SZTUKA TU I TERAZ
Arteterapia
Zmysłowość & kreatywność
Twórczość jako proces przytomności

Na warsztatach zajmiemy się najpierw sobą. Tym co w nas woła o wolność tworzenia. Będziemy malować, tańczyć, grać, robić teatr. Śpiewać, mruczeć, wrzeszczeć i szeptać, aby usłyszeć siebie. Uprawiać malarstwo wielkoformatowe i miniaturę, żeby znaleźć ekspresję, która stanowi o nas. Drama pomoże nam przekroczyć nasze ograniczenia. A potem popatrzymy na drugiego człowieka – korzystając z narzędzi jakie daje sztuka, spróbujemy doświadczyć uczucia, że wszyscy jesteśmy jednym.

Zajęcia arteterapii poprowadzi:
Aleksandra Chaberek

Zawsze malowałam, odkąd pamiętam. Natarczywa potrzeba nieustającego bazgranina nie opuszczała mnie przez czałe dzieciństwo i młodość. Naturalnym biegiem rzeczy była uczelnia artystyczna (ASP w Warszawie), gdzie studiowałam na wydziale malarstwa u wybitnego kolorysty i nadzwyczajnie wrażliwego człowieka Stefana Gierowskiego.Czym jestem starsza, tym bardziej do mnie dochodzi, że człowiek ten nie tylko otworzył we mnie wrażliwość na sztukę, ale i na człowieka – mówił do mnie z wielką uwagą i szacunkiem, nie korygował, nie krytykował, z ostrożnością dmuchał w ogień mojej namiętności człowieczej. Teraz zaczęłam się dzielić tym, co do mnie przyszło przez lata malowania. Jest to wiedza, której nie można się nauczyć, można jej doświadczyć – bo wiedza ta jest odmieniona przez każdą istotę w jej specyficzny, jedyny dla niej, właściwy sposób. Nieraz trzeba czasu i cierpliwości, żeby zdjąć przesłony oddzielające nas od Nas samych. Efektem tego jest poczucie wolności – to na początek … a później jest coraz lepiej.

OBECNOŚĆ W DŹWIĘKU
Zajęcia muzyczne
Wspólne improwizacje
Rytm – w poszukiwaniu harmonii

Zajęcia muzyczne poprowadzi:
Adam Tomaszewski
Skończyłem studia muzyczne, grałem w orkiestrach, na festiwalach, na ulicy, w teatrach, w cyrku, w filmach, na największych scenach świata, zdobywałem nagrody w Polsce i na świecie i od zawsze nurtowała mnie myśl – czemu ma służyć muzyka? To trudne pytanie i moja odpowiedź na dzisiaj brzmi: Muzyka ma łączyć ludzi bez względu na: inteligencję, religię, wychowanie, kolor skóry, narodowość, płeć. Muzyka łączy nas tam gdzie jesteśmy jednością: w sercach, uczuciach, dziecięcych zabawach.
Do tego dążą moje zajęcia – uczymy się grać na instrumentach perkusyjnych, wywalamy swoje emocje, strachy obawy jednocześnie bawimy się, słuchamy siebie, słuchamy innych po to by stać się rytmem jednego serca.

zapisy i kontakt: Magdalena Rzepka gsm: 608 350 091
@: magdamadhumati@gmail.com

koszt warsztatu : 980 zł przy wpłacie zaliczki do 30 maja po tej dacie 1180 zł

plus koszty pobytu – nocleg i wyżywienie:
960 zł POKOJE 2 I 3 OSOBOWE

do ceny doliczyć jeszcze trzeba 3 zł dziennie opłaty klimatycznej

Miejsce na warsztacie zapewnia wpłata zaliczki w wysokości 500 zł

%d blogerów lubi to: