CEREMONIA SZAŁASU POTU – 29.06 2019 – OTWOCK

Szałas potu, zwany też szałasem uzdrawiania, to święta ceremonia pochodząca z tradycji Indian Ameryki Północnej, która przynosi oczyszczenie, przywraca do korzeni, pozwala spojrzeć na swoje życie z dystansu. Jest to przepiękna ceremonia odnowienia naszego związku z życiem. W tej ceremonii ciało, umysł, jak i dusza poddają się oczyszczeniu. W języku Lakota „Sweat Lodge” nazywa się „in–ipi”, co znaczy „oddech życia”.

Dziedzictwo mocy przekazywane jest przez starszyznę Lakota w niezmienionej formie od tysięcy lat. W tej tradycji święty rytuał pary jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, nadal będąc częścią codziennych obrządków. Szałas potów stanowi symboliczny powrót do łona Matki Ziemi, oznaczający ceremonialną śmierć i ponowne narodziny. W procesie tym, docieramy do głębi swojej istoty, Jest to okazja do uzdrowienia wszystkich naszych relacji ze światem i ze sobą, swoim wnętrzem, odzyskania zdrowia, nabrania sił, odrodzenia. To moment zatrzymania i głębokiej autorefleksji. Poprzez ceremonię uwalniamy swoje ciało z blokad, toksyn, a umysł z lęków, uwarunkowań, starych programów, traum, uzależnień i depresji. Jest to także ceremonia oddania hołdu naszym przodkom i wszystkim naszym relacjom, Wchodząc do szałasu potów uzdrawiamy nie tylko siebie, ale wszystkie nasze relacje. Ceremonia ta to głęboka modlitwa dla dobra wszystkich czujących istot .

Prowadzenie : Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, trenerka rozwoju osobistego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka . Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości.


Czerpie inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Ceni mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki , które często odwiedza. Od kilkunastu lat praktykuje i uczy się od doświadczonych nauczycieli duchowych starych tradycji ludzkości,, uzdrowicieli, szamanów , ludzi medycyny rdzennych tradycji z Ameryki Południowej , Środkowej i Północnej. Na jej pracę ma także ogromny wpływ 25 lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen

W ceremonii może wziąć udział każdy.
Jedynymi przeciwwskazaniami są: miesiączka, problemy z nadciśnieniem, ciąża, problemy z sercem.

Ilość miejsc jest ograniczona! decyduje kolejność zgłoszeń
Potwierdź swoje zgłoszenie wysyłając maila na adres : sypekwarsztaty@gmail.com

data: 29 czerwca

godzina : 10.00 -13.00/14.00

miejsce: Otwock ( dokładny adres zostanie podany po uprzednim zgłoszeniu mailowym i wpłacie zaliczki)

donacja :100 zł

Jeżeli zdecydujesz się na udział, weź ze sobą:
kobieta: luźną , dłuższą najlepiej poniżej kolan sukienkę/ spódnicę
mężczyzna: luźne spodenki poniżej kolan
Ubrania powinny być z naturalnych tkanin. Oczywiście potrzebny będzie także ręcznik

Mile widziane małe co nieco – jedzonko na wspólny stół po ceremonii

%d blogerów lubi to: