Human Design – droga do siebie – 15.01.2023

Zapraszamy na jednodniowe warsztaty Human Design


Ciężko jest wytłumaczyć osobie, która nie zna Human Design, czym on tak naprawdę jest. Sama odpowiedź na to pytanie w zależności od aspektu, który się poruszy będzie inna. Ostatecznie HD ma nam umożliwić poszerzanie naszej świadomości do momentu, w którym stajemy się obserwatorem naszego życia. Kiedy osiągamy świadomość pasażera. Dlatego też mówi się tu o podróży, która z każdym dniem daje nam możliwość doświadczania kolejnych momentów “aha”, kolejnych odkryć w eksperymencie, w którym tak naprawdę poddajemy sami siebie. Proces ten odbywa się w czasie. Jest to jedyny problem, gdyż Ra Uru Hu podkreślał, że okno na tego typu eksperyment się zamyka. Czas na wieloletnie zgłębianie “kim jestem” się kończy. Co więcej. Wyznaczona jest konkretna data. W 2027 wchodzimy w nowy cykl, który na kolejne 400 lat wyznaczy nowe warunki funkcjonowania nas na Ziemi. Wychodzimy z energii kolektywnych budujących ten system. Wchodzimy w cykl, w którym dominować będzie energia indywidualna, czego naturalną konsekwencją jest rozpad autorytetów. Na wielu poziomach.
O Human Design można mówić godzinami. Jednak tej wiedzy trzeba doświadczyć. Sprawdzić na sobie. Wziąć do ręki mapę swoich talentów (bodygraf) i wyruszyć w podróż by dokonać odkryć. Zacząć kopać w miejscach, które bodygraf pokazuje po to, aby znaleźć skarby. Aby odnaleźć wiedzę o sobie. To nie jest proces mentalny. To jest proces doświadczalny i nikt tego za nas nie jest w stanie zrobić. Osoby, które decydują się na taką przygodę rozpoczynają transformację na wielu poziomach. I jedno jest pewne. Efekty zawsze zaskakują. Są błyskawiczne. Wchodzi się na ścieżkę przemian zarówno w sferze mentalnej, jak i fizycznej. Zmienia się nasze ciało i zmienia się sposób widzenia świata. Zmienia się pojazd i zmienia się pasażer – nasz umysł. „Dokopując” się do istoty naszej konstrukcji nie da się zmienić myślenia bez przejścia przez zmiany w ciele. I nie są to tylko puste frazesy, czy górnolotne sformułowania. Widzą jednak o tym jedynie ci, którzy zdecydowali się na taki eksperyment. Świadomość naszej formy i świadomość osobowości. Dwie świadomości „mieszkające” w jednym pojeździe. Obie mogą się wyrażać i obie stanowią o naszej unikalności. Obie składają się na naszą indywidualną konstrukcję sprawiając, że jesteśmy unikalnymi jednostkami mającymi możliwość widzenia świata w sposób właściwy tylko dla nas. Wszystko po to, aby dać światu to, co tylko my możemy dać. Możliwe jest to jednak wówczas, gdy tę konstrukcję poznamy. Mało tego. Jeżeli potrafimy zachować właściwy balans między talentami naszego ciała i umysłu. Dlatego tak ważne jest ciało w eksperymencie Human Design. To niewiarygodna „maszyna”, która potrafi o siebie zadbać. To z ciałem związane jest życie. To w ciele zapisywane są przeżycia emocjonalne i traumy. To ono daje nam możliwość wyrażenia naszego potencjału, ale to ono również może stanowić skuteczną blokadę.

Dlaczego warto ?
Z paru powodów.
Chyba najważniejszym jest poczucie ulgi, które wiążą się z tym procesem. Odkrywając, potwierdzając, umacniając się w tym, kim jesteśmy, bardzo często okazuje się to, co do niedawna uznawaliśmy za nasze wady, w rzeczywistości stanowi o naszej unikalności. O naszej wyjątkowości, którą możemy dać innym.
Kolejną rzeczą jest autorytet wewnętrzny. Każdy z nas ma mechanizm, który umożliwia nam podejmowanie decyzji. Świat autorytetów upada i proces ten będzie z roku na rok przyspieszał. Powoli wchodzimy w czasy, w których szukanie odpowiedzi na zewnątrz przestaje mieć sens. Nie jesteśmy tu po to, aby ktoś mówił nam “jak żyć”. Dla każdego z nas słowo “żyć” oznacza co innego. Życie zgodne ze swoją konstrukcją HD oznacza życie wyjątkowe. Oznacza wyjście z masy, która jest zhomogenizowana. Oznacza pójście swoją drogą niezależnie, czy się to komuś podoba czy nie. Jednak do tego potrzeba odwagi. I tu z pomocą przychodzi Human Design.
Przynosi tę odrobinę zuchwałości niezbędnej do tego, by iść swoją ścieżką. Aby dowiedzieć się kim jestem, nie mogę podążać drogami wydeptanymi przez innych. Owszem na drodze z innymi jest na pewno raźniej. W grupie jest siła. Jednak w grupie nie ma prawdy o mnie. Znalezienie jej oznacza odłączenie się od grupy i podążanie własną ścieżką. W nadchodzących czasach siła grupy będzie wynikała z różnorodności jednostek ją tworzących. Aby więc móc zasilić grupę, należy odkryć swój własny potencjał.
Human Design jest wyjątkową wiedzą. Z jednej strony stanowi syntezę I-Ching, astrologii, kabały, systemu czakralnego a także łączy się z genetyką i fizyką kwantową. Po nowemu układa wybrane elementy w spójną całość. Z drugiej strony dodaje jednak coś wyjątkowego, z czym nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Świadomość naszej formy i świadomość osobowości. Dwie świadomości „mieszkające” w jednym pojeździe. Obie mogą się wyrażać i obie stanowią o naszej unikalności. Obie składają się na naszą indywidualną konstrukcję sprawiając, że jesteśmy wyjątkowi. Mamy możliwość widzenia świata w sposób właściwy tylko dla nas. Możliwe jest to jednak wówczas, gdy tą konstrukcję poznamy. Mało tego. Jeżeli potrafimy zachować właściwy balans między talentami naszego ciała i umysłu. Dlatego tak ważne jest ciało w eksperymencie Human Design. To niewiarygodna „maszyna”, która potrafi o siebie zadbać. To z ciałem związane jest życie. To w ciele zapisywane są przeżycia emocjonalne i traumy. To ono daje nam możliwość wyrażenia naszego potencjału, ale to ono również może stanowić skuteczną blokadę..


Program ramowy :
* Czym jest Human Design
* Czym jest Typ HD i co z tego wynika
* Profil – jaką rolę mamy do odegrania
* Źródło autorytetu
* Czarne vs czerwone, czyli dwa rodzaje świadomości w jednym ciele


Warsztaty prowadzą:
Agnieszka Sypek – Piniak i Tomasz Truszkowski

Agnieszka Sypek Piniak – Jestem psychoterapeutką, terapeutką tańcem i ruchem, terapeutką Recall Healing/ Totalna Biologia, terapeutką Ustawień Systemowych, pieśniarką, tancerką, performerką, podróżniczką. Od 1997 roku prowadzę autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączę wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuję różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Studiuję święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Czerpię inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Cenię mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedzam. Na moją pracę ma także ogromny wpływ 30 lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen. Od 3 lat zgłębiam Human Design. Wiedzę tą wprowadziłam od razu aktywnie w życie, co zaowocowało bardzo pozytywnymi zmianami we wszystkich obszarach mojego życia. Widzę też jak wiele dobrego wprowadziła w życie mojej rodziny, przyjaciół znajomych oraz moich klientów.

Tomasz Truszkowski – Po wielu latach poszukiwań sposobów i metod poznania siebie oraz możliwości wykorzystania tej wiedzy, w 2016 roku trafiłem na Human Design. Od tego czasu zajmuję się badaniem HD oraz propagowaniem tej wiedzy. Od samego początku ujęła mnie praktyczna strona tego, o czym HD mówi, czyli możliwości dowiedzenia się w jaki sposób funkcjonować w świecie, aby czuć się na miejscu. Aby być potrzebnym światu w zakresie, który odpowiada moim naturalnym darom i umiejętnościom. Nie da się tego dokonać inaczej niż przez wejście w doświadczanie tego, o czym HD mówi. Taką też decyzję podjąłem 5 lat temu. Od tego momentu nieustająco trwa podróż w której mam możliwość doświadczania coraz częściej swoistego zgrania z otaczającą przestrzenią. Odkrycie, a w zasadzie wdrożenie, strategii i wewnętrznego źródła autorytetu rozpoczęło mój proces transformacji, który trwa po dziś dzień. W dalszym ciągu aktualne jest to, co pojawiło mi się na początku drogi, widzenie świata w coraz większej rozdzielczości – życie w HD.

kiedy : 15 stycznia 2023

godziny: 10.00 -18.00 ( z przerwą na obiad )

gdzie: okolice Warszawy

koszt : 350 zł

%d blogerów lubi to: