Ceremonia Kakao i koncert relaksacyjny 25.09 2022

Serdecznie zapraszam na Ceremonię Kakao połączoną z koncertem relaksacyjnym – misy kryształowe, gongi, misy tybetańskie, kamertony i inne instrumenty oraz oczywiście głos .

Muzyka przekracza wymiary przestrzeni i czasu i sięga głęboko do poziomów radości , aby celebrować tajemnicę życia. Poprzez dźwięk i pieśni starych rdzennych tradycji świata otwieramy wspólna dla nas wszystkich przestrzeń radości, miłości, wdzięczności i inspiracji , docieramy dzięki temu wprost do naszego serca

Ceremonia Kakao – przekazywana w linii wiedzy i tradycji z pokolenia na pokolenie, urozmaicana medytacją, muzyką i tradycyjnymi pieśniami. Ceremonia ta ma potężną moc uzdrawiania i oczyszczania a jej przekaz sięga Wielkiej Prababci Czasu Ixmucane. Kakao jest w tradycyjnym rozumieniu Majów lekarstwem duszy, otwiera drzwi do głębokiej wiedzy o nas samych i naszego duchowego dziedzictwa. Jedną z głównych intencji tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i przywrócenie harmonii pomiędzy aspektem żeńskim a męskim. Jednocześnie jest aktywacją ziarna życia, które jest w każdym z nas.

Ceremonia Kakao to czas dla nas samych, kiedy to łączymy się z przestrzenią Serca, abyśmy mogli lepiej zrozumieć siebie, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są nasze możliwości. Delikatna i subtelna energia Kakao aktywuje dostęp do naszej wewnętrznej prawdy, kontaktuje nas z naszą wewnętrzna mocą , pomagając w uwolnieniu od emocjonalnego bagażu, lęków, od doświadczeń z przeszłości które nas blokują, Kakao umożliwia dostęp do stłumionych głęboko w naszej podświadomości emocji, wzorców, przekonań, otwiera nasze zmysły, rozjaśnia umysły, rewitalizujące ciało, podnosi nasze wibracje, a wszystko to dzieje się w przepięknej przestrzeni głębokiego relaksu. Surowe Kakao bogate jest w silne antyoksydanty, zawiera potas, chrom, fosfor, żelazo, cynk, magnez, a zatem wszystkie składniki odżywcze potrzebne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Zawiera epikatechinę, która jest flawonoidem poprawiającym ukrwienie mózgu, poprawia pamięć i krążenie krwi, podnosi poziom serotoniny – hormonu szczęścia.

Dla nas ludzi, którzy odebrali formalną edukację powszechną wychowani zostali w świecie pozbawionym tajemnic i magii, a tym samym stopniu ograniczeni przez poleganie jedynie na intelektualnym i rozumowym postrzeganiu, które nie jest w stanie skomunikować się z całym spektrum zjawisk, które przekraczają nasz rozum i ograniczenia zmysłów pozbawiliśmy się ogromu możliwości dla wzrostu i nauki jednak przede wszystkim straciliśmy kontakt z „stanem śnienia” kolektywną mądrością ludzkości i wszystkich form żywych. W zamian praktykujemy mechaniczne komercyjne święta, które oderwane od własnych źródeł odcięły nas od Zrozumienia. Wrażliwość symboliczna jest językiem magii – to mata język o charakterze uniwersalnym, który przekracza uwarunkowania kulturowe i odzwierciedla w sposób bezpośredni i precyzyjny wewnętrzne doświadczenia ludzkie na przestrzeni dziejów. Dlatego właśnie zachowanie tego języka żywym jest sprawą kluczową dla przetrwania nas jako istot duchowych, które są w stanie odczytać i zakomunikować swoje wewnętrzne stany.

Kakao to święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych. Używane od stuleci przez Majów, Azteków i inne mezoamerykańskie kultury w ceremoniach i codziennym życiu. Jako lekarstwo i święte pożywienie „powraca” teraz jako sposób na przywrócenie nas do równowagi z naturą i naszymi sercami.

Kakao otwiera nas, by połączyć nas z naszą prawdziwą naturą, na to kim naprawdę jesteśmy. Zaprasza wszystkie uczucia, jest znane jako lek otwierający serce, ponieważ jego właściwości rzeczywiście zwiększają odczucia miłości, radości i zadowolenia z powodu uwolnienia serotoniny i obecności innych błogich związków, wpływających na dobre samopoczucie takich jak między innymi anandamid i fenyloetyloamina.

Jednym z głównych składników aktywnych, w kakao jest teobromina, która wraz z magnezem działa łagodząco na system nerwowy. Jest substancją pobudzającą czynność serca oraz rozszerzającą naczynia krwionośne, łagodzi stres i depresję, jest uwalniana w organizmie podczas emocjonalnej euforii i empatii.

Czym jest Ceremonia Kakao

Ceremonia Kakao to przestrzeń spotkania, na którym można doświadczyć siebie na bardzo głębokim poziomie, poczuć więź z innymi oraz ze wszystkim co żyje. To ceremonia przywołująca pamięć stworzenia człowieka. Powrót do korzeni i osadzenie się w swoim własnym centrum.

Jak przebiega ceremonia: pijemy kubek najwyższej jakości mocnego, ceremonialnego Kakao pochodzącego z Gwatemali z regionu jeziora Atitlan, relaksujemy się i pozostajemy w stanie medytacji. Poprowadzi nas głos prowadzącej, dźwięk mis kryształowych, gongów oraz innych instrumentów oraz pieśni rdzennych tradycji świata.

Jak się przygotować:

– wskazane jest ubranie ceremonialne, odświętne w jasnych barwach, wygodne
– mieć otwarte serce i umysł
– przez pewien czas będziesz siedzieć, tańczyć ( jeśli oczywiście zechcesz ) a potem będziesz mógł się położyć, zatem zabierz ze sobą poduszkę, kocyk , żeby było ci wygodnie i ciepło
– aby w pełni skorzystać z ceremonii kakao, dobrze jest jeść delikatnie i mało w dzień ceremonii , ostatni lekki posiłek na 3 h przed ceremonią . Im więcej przestrzeni w żołądku , tym lepiej, tym efektywniejsze będzie działanie kakao. Unikaj kofeiny ( kawa) i innych stymulantów przez cały dzień, absolutnie wyklucza się spożycie alkoholu w dniu ceremonii, a najlepiej na 2 dni przed ceremonią nie spożywać alkoholu.
– pij dużo wody przed i po ceremonii
– kobiety w ciąży, oraz każdy kto ma problemy z sercem, z ciśnieniem lub przyjmuje jakieś leki antydepresyjne proszę poinformować o tym przed ceremonią, wtedy dawka Kakao zostanie odpowiednio indywidualnie dobrana.

Prowadzenie ceremonii Agnieszka Sypek – Piniak

Gwatemala to mój drugi dom. Jestem przyjęta przez tradycję i inicjowana przez Starszyznę Majów T’zutujil jako honorowy strażnik Ognia i Dnia. Jest to dla mnie wieli zaszczyt. Otrzymałam także błogosławieństwo Starszyzny Majów na prowadzenie Ceremonii Kakao.

Pracy z Kakao uczę się cały czas bezpośrednio od Majów, moimi nauczycielami są: świętej pamięci Tata Pedro Cruz ( na zdjęciu powyżej), który odszedł 26 czerwca 2021 do krainy Ducha oraz jego córka Nana Marina Cruz członkowie Starszyzny Majów Tzutuhil z Gwatemali z urokliwego miasteczka San Pedro nad magicznym jeziorem Atitlan , które często odwiedzam. Od kilku lat regularnie organizuję duchowe wyprawy do Gwatemali, gdzie spędzamy sporo czasu w ich gościnnym domu studiując kosmologię i starożytną wiedzę Majów, odwiedzamy także wyjątkowe miejsca mocy.

Ilośc miejsc ograniczona do 10 osób, decyduje kolejność zgłoszeń .

ZGŁOSZENIA : sypekwarsztaty@gmail.com

data : 25 września 2022

Miejsce : okolice Warszawy

Godziny : 11.00 – 14.00/ 15.00

Donacja: 200 zł

Pokaż mniej

%d blogerów lubi to: