KIM JESTEM ?- DROGA DO SIEBIE – 25-27 CZERWCA 2021

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat KIM JESTEM – DROGA DO SIEBIE, gdzie będziemy rozwijać wrodzoną nam wszystkim zdolność świadomego przeżywania chwili obecnej poprzez nasze ciało, zmysły i świadomość.

Kiedy szukamy odpowiedzi, znajdujemy wiele narzędzi, wiele możliwość aby stanąć w swojej mocy, aby uczynić nasze doświadczenie żywym i radosnym, pełnym wdzięczności i pogody ducha pozwalając nam lepiej poznać samych siebie i swój potencjał. Uspokoić umysł, zredukować stres, rozluźnić ciało i aktywować kreatywność, odnaleźć wewnętrzną przestrzeń ciszy jak i również twórczą energię. Warsztaty odbędą się w pięknej leśnej przestrzeni, piękno i harmonia natury, świeże powietrze, zdrowe jedzenie i spotkanie z innymi ludźmi i ich doświadczeniami, wspólne dzielenie się czasem i przestrzenią to zapowiedź niezapomnianych chwil, które na powrót pozwolą nam odszukać drogi do siebie.
Warto podarować sobie taki czas, aby obudzić wrażliwość i troskliwie pielęgnować Sztukę Życia – dlatego zapraszamy do wspólnej przestrzeni.

W programie warsztatu:

 • spotkania w kręgu
 • taniec , praca z ciałem
 • różne formy relaksacji,
 • joga
 • arteterapia
 • ceremonia kakao
 • dźwięk, muzyka , śpiew
 • świadomy oddech
 • medytacja – różne formy
 • integralna praca ze świadomością
 • doświadczanie zmysłów smaku przez jedzenie,
 • celebracja życia

SPOTKANIA W KRĘGU I CEREMONIA KAKAO
Agnieszka Sypek Piniak

Ceremonia Kakao to niezwykłe doświadczenie mądrości przekazywanej nam przez tysiące lat poprzez prastarą tradycję kultury cywilizacji Majów i Azteków. Majowie wiedzieli, że ta potężna roślina, Kakao – otwiera przestrzeń serca dzięki czemu jest wspaniała medycyna dla ciała i ducha. Ceremonia Kakao to czas dla nas samych, kiedy to łączymy się z przestrzenią Serca, abyśmy mogli lepiej zrozumieć siebie, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są nasze możliwości . Delikatna i subtelna energia Kakao aktywuje dostęp do naszej wewnętrznej prawdy, kontaktuje nas z naszą wewnętrzna mocą , pomagając w uwolnieniu od emocjonalnego bagażu, lęków, od doświadczeń z przeszłości które nas blokują, Kakao umożliwia dostęp do stłumionych głęboko w naszej podświadomości emocji, wzorców, przekonań, otwiera nasze zmysły, rozjaśnia umysły, rewitalizujące ciało, podnosi nasze wibracje, a wszystko to dzieje się w przepięknej przestrzeni głębokiego relaksu.
Surowe Kakao bogate jest w silne antyoksydanty, zawiera potas, chrom, fosfor, żelazo, cynk, magnez, a zatem wszystkie składniki odżywcze potrzebne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Zawiera epikatechinę, która jest flawonoidem poprawiającym ukrwienie mózgu, poprawia pamięć i krążenie krwi, podnosi poziom serotoniny – hormonu szczęścia.

Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, przewodniczka na drodze rozwoju osobistego i duchowego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka . Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Przez wiele lat uczyła się i praktykowała z doświadczonymi uzdrowicielami, szamanami, głównie z Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej i nadal to czyni. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości. Na przestrzeni prawie 30 lat moich własnych poszukiwań i doświadczeń oraz ponad 20 latach pracy z ludźmi stworzyłam swoją autorską metodę, którą nazwałam Misterium Ciała i Ducha.Dzielę się nią z ludźmi pomagając im odkrywać ich własny potencjał, zachęcam aby zaczęli żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, cieszyć się życiem we wszystkich jego przejawach, czerpać moc z natury i żyć pełnią życia. Moja praca opiera się głównie na intuicji i podążaniu za procesem. Czerpię inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Cenię mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedzam. Na moją pracę ma także ogromny wpływ ponad dwadzieścia lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen.

SZTUKA – ARTETERAPIA – BUDZENIE KREATYWNOŚCI
Aleksandra Chaberek

„Nic nie może istnieć bez porządku. Nic nie może powstać bez chaosu”

Albert Einstein

Przejdziemy przez cykl od chaosu do nowego porządku:
połączymy malowanie, wizualizację, symbole…Ja i mój wewnętrzny świat, jaki jest mój kierunek, dokąd zmierzam…czym emanuję
W świecie, który wibruje i stale się odnawia, wszystko jest zawsze nowe. Dlaczego więc świat widzialny wydaje się być trwały i niezmienny. Dlatego, że wciąż powtarzamy nasze stare poglądy na temat siebie i tego świata. W każdym ułamku sekundy jest możliwość odnowy! Wyłączmy umysł, który wciąż podpowiada nam, że nie mamy na nic wpływu. Użyjmy daru sztuki do zwiększania świadomości.
To wymaga WOLI, aby na nowo zdefiniować siebie, takimi jakimi chcemy być, i świata, w którym chcemy żyć. W procesie tym najważniejsze jest serce – przestrzeń miłości – główna zasada twórcza.

Aleksandra Chaberek – Zawsze malowałam, odkąd pamiętam. Natarczywa potrzeba nieustającego bazgranina nie opuszczała mnie przez czałe dzieciństwo i młodość. Naturalnym biegiem rzeczy była uczelnia artystyczna (ASP w Warszawie), gdzie studiowałam na wydziale malarstwa u wybitnego kolorysty i nadzwyczajnie wrażliwego człowieka Stefana Gierowskiego. Czym jestem starsza, tym bardziej do mnie dochodzi, że człowiek ten nie tylko otworzył we mnie wrażliwość na sztukę, ale i na człowieka – mówił do mnie z wielką uwagą i szacunkiem, nie korygował, nie krytykował, z ostrożnością dmuchał w ogień mojej namiętności człowieczej. Teraz zaczęłam się dzielić tym, co do mnie przyszło przez lata malowania. Jest to wiedza, której nie można się nauczyć, można jej doświadczyć – bo wiedza ta jest odmieniona przez każdą istotę w jej specyficzny, jedyny dla niej, właściwy sposób. Nieraz trzeba czasu i cierpliwości, żeby zdjąć przesłony oddzielające nas od Nas samych. Efektem tego jest poczucie wolności – to na początek … a później jest coraz lepiej.

TANIEC W KRĘGU – ŚWIADOMOŚĆ SIEBIE W RUCHU
Marta Żukowska

Tańce w kręgu to cudowna taneczna podroż po świecie , poprzez różne kultury i tradycje. Zatańczymy tańce tradycyjne z różnych stron świata i współczesne choreografie .Siłą proponowanych tańców jest ogromne zróżnicowanie muzyki, prostota i powtarzalność kroków, miarowość, rytmiczność , poczucie wspólnoty i spontaniczna radość z ruchu!
W spotkaniach tańczących w kręgu nie chodzi o dążenie do perfekcji o opanowanie kroków czy figur. Chodzi o to by być razem ze sobą i z innymi, by dać sobie i innym przestrzeń , czas , prawo do swobodnego wyrażania siebie poprzez ruch, by odnaleźć więź , poczucie wspólnoty , by pozwolić sobie na spontaniczność, poczuć radość i moc, obudzić w sobie pogodne poczucie wolności , poruszyć ciało i duszę!
Taniec w kręgu to cudowna medytacja , doświadczenie dające głębokie przeżycia , czasem przynoszące ważne odpowiedzi, czasem może stać się najprostszą drogą do … siebie !

Marta Żukowska – Tańczyłam od zawsze , odkąd tylko pamiętam , radośnie, spontanicznie i lekko. Nigdy, jako dziecko nie uczęszczałam na profesjonalne zajęcia taneczne i być może dlatego, taniec traktuję jak oddech, naturalnie i subtelnie . Mając 40 lat trafiłam na wakacyjny obóz terapii tańcem i ruchem do Zuzanny Pędzich, prekursorki tej dziedziny terapii w Polsce . Spotkanie z tańcami w kręgu to było objawienie , przełom i miłość od pierwszego zatańczenia. Tej drodze i tej miłości jestem wierna i wdzięczna każdego dnia !
Instruktor Tańca Nowoczesnego ( Woak Białystok 2012r. ) Instruktor Tańców w Kręgu ( Circle Dance Wrocław 2013r.) absolwentka Kursu Terapii Tańcem i Ruchem ( Woak Białystok 2014r.) uczestniczka licznych warsztatów tanecznych w kraju i za granicą . Pedagog z wykształcenia z zamiłowania tancerka i instruktor tańca, niezmiennie zachwyca się tańcem, krzewi ideę Tańców w kręgu. Praktykuje gimnastykę słowiańską w tradycji białoruskiej oraz inne słowiańskie zwyczaje kobiet. Organizatorka warsztatów i wydarzeń tanecznych Na co dzień pracuje z młodzieżą uzdolnioną artystycznie w Internacie Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Prowadzi systematyczne zajęcia taneczne oraz okazjonalne warsztaty tańców w kręgu.

JOGA – RELAKS – ODDECH
Magdalena Rzepka

Z jogą jest tak jak w przypowieści indyjskiej, kiedy uczeń próbował opisać jaki smak ma mango. Nauczyciel wysłuchał opisów ucznia, uśmiechnął się i spróbował soczyste, złote mango…I tak jest z jogą dopóki nie spróbujesz to nie wiesz jak jest. Wiele osób może mówić, że joga rozluźnia, wycisza, pomaga na różne bóle i dolegliwości…naukowcy badają i potwierdzają dobroczynne działanie jogi…ale dopiero kiedy staniesz na macie to skosztujesz mango…i wtedy słowa nie będą potrzebne, bo jest to w Twoim doświadczeniu..
Będziemy rozbudzać ciało, poszukiwać świadomości swojego ciała w ruchu i bezruchu w asanach – pozycjach. Szukać płynnego przepływu oddechu oraz relaksu, aby później móc te doświadczenie wprowadzać w swoją codzienność. Prowadząc jogę staram się płynąć za aktualną potrzebą uczestników, za tym co w danym momencie nasze ciało, oddech i umysł potrzebuje.

Magdalena Rzepka – Jogę praktykuję od 15 lat jest to prawdziwa przygoda i pasja. Na przełomie tych lat poznałam różne ścieżki jogi, gdzie najbliżej mi do metody B.K.S. Iyengar. Uczestniczę w warsztatach jogi i medytacji u cudownych nauczycieli. Joga otworzyła mnie na własny rozwój, na pokonywanie własnych ograniczeń, na nowe smaki życia. Uruchomiła świadomość ciała i oddechu. Jest obecna w moim życiu każdego dnia. Jogę łączę z różnymi warsztatami rozwojowymi, z różnymi formami pracy z ciałem, energią, dźwiękiem co pozwala wzrastać mojej praktyce i mnie samej. Prowadzę zajęcia jogi, medytacji dynamicznych i relaksacji z dźwiękiem, wykonuję hawajski masaż Lomi Lomi Nui oraz masaż misami dźwiękowymi. Mam także przyjemność prowadzić jogę na warsztatach u Agnieszki Sypek Piniak, a w wakacyjnym czasie w pięknych okolicznościach przyrody prowadzę również Jogę na deskch – SUP Yoga. Moje długoletnie doświadczenie pracy w korporacji pokazało mi jak ważny jest relaks i regeneracja. Stąd odkryłam swoją pasję do wprowadzania w stan spokoju, oddechu i ukojenia. Uwielbiam ten łagodny wyraz twarzy po zajęciach jogi, medytacji oraz masażu…wtedy jest Ta Chwila…

MINDFULNESS OD KUCHNI, czyli kto nam gotuje?
Marcin Piniak

Kuchnia to podstawa naszego życia. To jaki pokarm spożywamy – nie tylko w formie żywności – decyduje o jakości naszego życia. Ten pokarm to również obrazy, słowa, myśli, relacje z innymi jednak przede wszystkim z nami samymi – z naszą wewnętrzną przestrzenią. Dbanie o odżywcze właściwości tej przestrzeni, o jakość naszego życia stanowi fundament naszej zdrowej relacji z rzeczywistością.
Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym zdrowym i świadomym żywieniem, jako wegetariański I wegański kucharz gotuje na warsztatach rozwojowych, prowadzi warsztaty gotowania i wykłady z praktycznych elementów Tradycyjnej Dietetyki Medycyny Chińskiej, którą zgłębia w wolnych chwilach. Studiował dziennikarstwo i fascynuje go aspekt komunikacji, a szczególnie tej jaką nawiązujemy sami z sobą przekierowując uwagę z zewnętrznego świata ku naszej autentycznej naturze pełnej miłości i współczucia. Od ponad dwudziestu lat praktykuje nauki buddyjskie i medytację. Podąża za naukami Dzogczen przekazanymi przez Czogjala Namkhai Norbu Rinpoche, który jest dla niego wielką inspiracją. Obecnie jest w treningu Mindfulness, który jako praktyka uważności i przytomności wnosi do naszego życia moc żywej obecności i świadomej przestrzeni. Pisze i fotografuje i nagrywa felietony video tworząc opowieści o zdrowej kuchni i świadomym życiu.

data : 25.06.2021 – 27 .06 2021
25.06 przyjazd 18:00
27.06.2021 wyjazd 15:00

zapisy i kontakt:
Magdalena Rzepka gsm: 608 350 091 (jeśli nie odbieram, proszę napisz sms oddzwonię 😊)
@: tachwilarzepka@gmail.com
Inwestycja : 950 zł przy wpłacie zaliczki do 10 czerwca po tej dacie 1150 zł
Miejsce na warsztacie zapewnia wpłata zadatku w wysokości 300 zł

%d blogerów lubi to: