MOC OBECNOŚCI – ŚWIADOMA CODZIENNOŚĆ – MAZURY- 1 – 7 CZERWCA 2020

Kochani z wielką radością zapraszam bardzo serdecznie na wyjątkowe SPOTKANIE/ RETREAT w wyjątkowym miejscu  na Mazurach , nad samym jeziorem, w otoczeniu łąk i lasów. Miejsc jest bardzo ograniczona ilość w związku z obecną sytuacją, więc będzie kameralnie  ,żeby móc zachować odpowiednie środki ostrożności  ,ŻEBY KAŻDY MIAŁ SWOJĄ BEZPIECZNĄ PRZESTRZEŃ Warto to wykorzystać ! dać sobie czas na medytację , czas na łonie natury, w towarzystwie wspaniałych ludzi. Dołącz do nas, podaruj sobie Coś wyjątkowego. Życie dzieje się Teraz , nie ma na co czekać , szkoda czasu !!! Będziemy wspólnie celebrować życie, piękno , relacje , naturę , wolność, lekkość i radość , zmysłowość, uważność, wrażliwość , wyjątkowość …..będziemy smakować życie w TU I TERAZ

TANIEC, JOGA, MEDYTACJA, MINDFULNESS, PRACA Z ODDECHEM, PRAKTYKA UWAŻNOŚCI, GŁĘBOKA RELAKSACJA, OBECNOŚĆ W CIELE I W RUCHU,  WARSZTATY UWAŻNEGO GOTOWANIA

Medytacji nie postrzegamy jako lekarstwa ani nawet jako terapii. To po prostu nieuwarunkowany stan przebywania w centrum życia.

Chogjam Trungpa 

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat „Moc Obecności – Świadoma codzienność” gdzie będziemy rozwijać wrodzoną nam wszystkim zdolność świadomego i obecnego przeżywania chwili obecnej poprzez nasze ciało, zmysły i świadomość. Obecność jest fundamentem naszego życia, mocą która rozwijana może uczynić nasze doświadczenie żywym i radosnym, pełnym wdzięczności i pogody ducha pozwalając nam lepiej poznać samych siebie i swój potencjał. Uspokoić umysł, zredukować stres, rozluźnić ciało i aktywować kreatywność, odnaleźć wewnętrzną przestrzeń ciszy jak i moc do działania. Będziemy aktywować energię tkwiącą w naszym ciele poprzez dynamiczne, medytacje, jogę, taniec i ruch. Odkrywać uważność i bogactwo wegańskich smaków podczas warsztatów gotowania. Oczyścimy nasz umysł, energię i ciało dzięki tradycyjnym ceremoniom jak Szałas Potów i Ceremonia Kakao. 

ŚWIADOMY DUCH ŚWIADOME CIAŁO 

Krąg – uważna i świadoma komunikacja 

Praca z ciałem: taniec, ruch spontaniczny, dynamiczne formy medytacji

Nawiązywanie kontaktu z ciałem – obecność w oddechu i ruchu 

Moc pieśni i muzyki: relaksacje z misami kryształowymi, pieśni rdzennych tradycji świata 

Nawiązywanie kontaktu z żywiołami 

Ceremonia – uświęcanie codzienności: Szałas Potów, Ceremonia Kakao 

Prowadzenie: Agnieszka Sypek – Piniak

Ciało jest naturalnie zakorzenione w chwili obecnej. To nieskończone źródło mądrości i inspiracji. Poprzez ruch, taniec, czy energetyczną formę dynamicznych medytacji będziemy aktywować naszą energię – życiową siłę i Moc. Często tracimy kontakt z naszą cielesnością na rzecz umysłu i intelektu. Na warsztatach postaramy się powrócić do tej naturalnej obecnej w nas autentyczności – do Ciała. Będziemy także pracować z naszą energią: głosem. To nasza Moc ukryta w pieśni uruchamia całe spektrum nowych cudownych doświadczeń. Ceremonialne pieśni od początków ludzkiej kultury towarzyszyły każdej społeczności – tworząc opowieści o ludzkim sercu – pełnym odwagi i mądrości podobnie jak Ceremonie pełne muzyki, tańca i pieśni to przywrócenie nam autentycznej zdrowej duchowej więzi z Istnieniem – bo prawdziwą Ceremonią jest nasze własne Życie. 

MINDFULNESS OD KUCHNI

Warsztaty kulinarne: uważne gotowanie w/g pięciu przemian

Kuchnia roślinna – praktyka współczucia 

Praktyka medytacji i uważności

Relaksacja – rozwijanie świadomości ciała poprzez głęboki relaks

Przytomność i obecność – fundament świadomego życia

Prowadzenie: Marcin Piniak

Kuchnia to podstawa naszego życia. To jaki pokarm spożywamy – nie tylko w formie żywności – decyduje o jakości naszego życia. Ten pokarm to również obrazy, słowa, myśli, relacje z innymi jednak przede wszystkim z nami samymi – z naszą wewnętrzną przestrzenią. Dbanie o odżywcze właściwości tej przestrzeni, o jakość naszego życia stanowi fundament naszej zdrowej relacji z rzeczywistością. Będziemy uczyć się prostych i pożywnych dań przyrządzonych z uwagą przy użyciu metody pięciu przemian (harmonizowania smaków), dowiemy się w jaki sposób rozumiane jest zdrowe żywienie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, będziemy praktykować obecność i przytomność w kuchni – odkrywać smak i gotowanie na nowo. Kuchnia roślinna kieruje naszą uwagę również na aktywny aspekt współczucia w naszym życiu, na troskę, etykę i odpowiedzialność względem planety na jakiej żyjemy. Będziemy uczyć się medytacji i praktykować uważność podczas formalnych sesji praktyki jak i poza nimi. W kręgu porozmawiamy o tym czym jest Obecność i Przytomność we współczesnych czasach i dlaczego jest ona tak istotna.

JOGA

Z jogą jest tak jak w przypowieści indyjskiej, kiedy uczeń próbował opisać jaki smak ma mango. Nauczyciel wysłuchał opisów ucznia, uśmiechnął się i spróbował soczyste, złote mango…I tak jest z jogą dopóki nie spróbujesz to nie wiesz jak jest. Wiele osób może mówić, że joga rozluźnia, wycisza, pomaga na różne bóle i dolegliwości…naukowcy badają i potwierdzają dobroczynne działanie jogi…ale dopiero kiedy staniesz na macie to skosztujesz mango…i wtedy słowa nie będą potrzebne.

Podczas spotkań z jogą będziemy:

Rozbudzać ciało, poszukiwać świadomości swojego ciała w ruchu i bezruchu w asanach – pozycjach.

Szukać płynnego przepływu oddechu.

Praktykować wiele form relaksacji, aby później móc te doświadczenie wprowadzać w swoją codzienność

JOGA – prowadzenie Magdalena Rzepka

JOGĘ praktykuję od 15 lat jest to prawdziwa przygoda i pasja. Na przełomie tych lat poznałam różne ścieżki jogi, gdzie najbliżej mi do metody B.K.S. Iyengar. Uczestniczę w warsztatach jogi i medytacji u cudownych nauczycieli. Joga otworzyła mnie na własny rozwój, na pokonywanie własnych ograniczeń, na nowe smaki życia. Uruchomiła świadomość ciała i oddechu. Jest obecna w moim życiu każdego dnia. Jogę łączę z różnymi warsztatami rozwojowymi, z różnymi formami pracy z ciałem, energią, dźwiękiem co pozwala wzrastać mojej praktyce i mnie samej. Prowadząc jogę staram się płynąć za aktualną potrzebą uczestników, za tym co w danym momencie nasze ciało, oddech i umysł potrzebuje.

Prowadzę zajęcia jogi, medytacji dynamicznych i relaksacji, mam także przyjemność prowadzić  jogę na warsztatach u Agnieszki Sypek Piniak, a w wakacyjnym czasie w pięknych okolicznościach przyrody prowadzę joge na deskch – SUP Yogę.

Z misami dźwiękowymi spotkałam się 8 lat temu i była to miłość od pierwszego usłyszenia i wibracji…uwielbiałam poddawać się kąpielom w dźwiękach…aż w końcu miałam okazję uczestniczyć w kursie I i II stopnia „Masażu dźwiękiem misami dźwiękowymi”, i również poprzez misy mogę wprowadzać w stan głębokiego relaksu.

Kolejnym krokiem był dla mnie hawajski masaż Lomi Lomi Nui (ukończyłam kurs Kino Mana zgodnie z programem Aloha International)… przestrzeń pracy z ciałem, oddechem, umysłem i duchem…wielowymiarowy masaż działający na rozluźnieniu, odprężeniu i relaksie, poprzez masowanie całego ciała, pracy stawów.  Mówi się, że jest to dotyk miękkimi kocimi łapkami

Moje długoletnie doświadczenie pracy w korporacji pokazało mi jak ważny jest relaks i regeneracja.

Stąd odkryłam swoją pasję do wprowadzania w stan spokoju, oddechu i ukojenia. Uwielbiam ten łagodny wyraz twarzy po zajęciach jogi, medytacji oraz masażu…Wtedy jest ta chwila w Tu i Teraz…

Retreat odbędzie się w przeuroczym miejscu na Mazuach położonym pośród morenowych pagórków, nad samym jeziorem, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Piękno i harmonia natury, świeże powietrze, zapach kwiatów i liści, orzeźwiająca kąpiel w jeziorze, zdrowe jedzenie i spotkanie z innymi ludźmi i ich doświadczeniami, wspólne dzielenie się czasem i przestrzenią to zapowiedź niezapomnianych chwil, które na powrót pozwolą nam odkryć cudowność życia, jego kruche i delikatne piękno ukryte za pozorną zwyczajnością. Warto podarować sobie moment przerwy, obudzić wrażliwość i troskliwie pielęgnować świadomą codzienność. 

 informacje i zapisy :sypekwarsztaty@gmail.com

Cena  retreatu : 740 zł  – jest to dużo niższa cena niż zazwyczaj za nasze 7 dniowe warsztaty , zważywszy na obecną sytuację , ale jeśli masz taką sytuacje finansową iż możesz ofiarować więcej, to z góry bardzo dziękujemy

Cena pobytu : nocleg i wyżywienie  : 960 zł

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty , kontakt mailowy

%d blogerów lubi to: