Tradycyjna Majańska Ceremonia Kakao i Ognia ze Starszyzną z Gwatemali 3.05 2023

Zapraszamy na Tradycyjną Majańską Ceremonię Kakao i Ognia z wyjątkowymi gościami: rdzennymi przewodnikami duchowymi i uzdrowicielami: Nana Marina Cruz, Tata Juan Ismael Ixcol Perez, Rosa Peneleu, Antonio Méndez.

Nana Marina Cruz – Majańska uzdrowicielka i członkini Starszyzny, Strażniczka Dnia, zielarka. Prowadzi ceremonie Ognia, Kakao, Tytoniu, majańskie szałasy potów. Propagatorka wiedzy majańskiej, czynnie działająca na rzecz języka, kultury i duchowości Majów. Córka św. p. Taty Pedro Cruz

Tata Juan Ismael Ixcol Perez – Członek plemienia Majów K’iche. Jest przewodnikiem duchowym, strażnikiem czasu Kalendarza Majów. Wykonuje tradycyjne ceremonie majańskie, ceremonie tytoniu i jest uzdrowicielem kości metodą przodków.

Rosa Peneleu -Jest nauczycielką edukacji dwujęzykowej i wnuczką nany Magdaleny Ajcac, uznanej babci z wioski. Przez ostatnie lata Rosa zajmuje się tradycyjnym procesem przygotowywania ceremonialnego Kakao. Jej specjalizacją jest masaż brzucha i kąpiele parowe łona z użyciem leczniczych roślin.

Antonio Méndez Cruz – Wnuk i towarzysz na duchowej ścieżce św. p. Taty Pedro Cruz od dzieciństwa. Antonio jest jednym z młodych, który w bardzo młodym wieku podkreślił wartość tożsamości jako potomek ludzi Tz’utujil poprzez ubiór, język i duchowość.

Przodkowie każdej kultury i grupy etnicznej przekazali kolejnym pokoleniom wyjątkowy sposób na praktykowanie duchowości. Majowie od niepamiętnych dziejów używają Kakao w sposób ceremonialny. Jego pochodzenie jest zapisane w księdze Popol Vuj zawierającej elementy historii i mitologii narodu Majów K’iche.

Kakao ma zdolność otwarcia serca i poprowadzenia świadomości w głąb, co owocuje lepszym poznaniem siebie i odblokowaniem drogi do poczucia miłości.

W trakcie Ceremonii Nana Marina, Tata Juan Ismael Ixcol Perez i Rosa Peneleu i Antonio Méndez podzielą się wizją świata wg Majów, i naukami o symbolach, które zawierają w sobie głęboką mądrość tradycji. To wiedza przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie.

Dodatkowo naszej podróży będą towarzyszyć dźwięki instrumentów m.in. fletów, bębnów i rdzennych, uzdrawiających pieśni na żywo, gdzie gośćmi będą m.in. Agnieszka Sypek Piniak, Tommy Harevis.

W dniu ceremonii (a najlepiej również dzień przed i po) zaleca się unikanie: alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów, ciężkostrawnego jedzenia, mięsa, stresu i konfliktów.

W trakcie spotkania będziemy spożywać Kakao bezpośrednio przywiezione z Gwatemali.

Na spotkanie warto ubrać się w wygodny, niekrępujący strój o jasnych/białych i kolorowych barwach. Jeśli masz, to weź ze sobą swój instrument. Mile widziane są kwiaty, świece i owoce.

➜ Gdzie: Otwock k. Warszawy
➜ Kiedy: 3 maja, godz. 15:00
➜ Czas trwania: 3-4 godziny
➜ Donacja: 220 zł osoba, 200 zł od osoby za parę ( para to osoby w związku, rodzinie, mające wspólny budżet )

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc – konieczne wcześniejsze rezerwacje.
➜ kontakt do rejestracji:
sypekwarsztaty@gmail.com

%d blogerów lubi to: