PODRÓŻ BOHATERA/KI – OBUDŹ SWOJĄ WEWNĘTRZNA MOC – 25-31.07 2021

Moc spoczywa w jakości wiedzy jaką ktoś posiada.

DON JUAN

Królestwo człowieka pod podłogą względnie przytulnego pomieszczenia, które zwiemy naszą świadomością, kryje niewyobrażalne jaskinie Aladyna. W jaskiniach tych znajdują się klejnoty, ale zamieszkują je też niebezpieczne dżiny – niewygodne albo wyparte tam siły psychiczne, którym nie śmielibyśmy pozwolić ingerować w nasze życie. Możemy w ogóle nie podejrzewać ich istnienia, dopóki jakieś przypadkowe słowo, zapach okolicy, smak filiżanki herbaty czy spojrzenie nie poruszą wód magicznego źródła , a wtedy w umyśle zaczynają się pojawiać groźni wysłannicy. Są oni groźni, gdyż naruszają otoczkę bezpieczeństwa, którą obudowaliśmy samych siebie i nasze rodziny. Są oni jednak także bardzo fascynujący jako , że mają klucze otwierające drzwi, do całego królestwa pożądań i budzącej lęk przygody odkrywania własnego ” ja”. Destrukcja świata, który sobie zbudowaliśmy i w którym żyjemy, oraz nas samych w tym świecie, ale potem cudowna rekonstrukcja, prowadząca do odważnego, czystego, pełniejszego życia – oto pokusa, obietnica i strach, którymi nęcą nas i przerażają owi nocni przybysze z mitologicznego królestwa tkwiącego w każdym z nas.

Joseph Campbell ” Bohater o tysiącu twarzach

Podróż jest tutaj zagadnieniem kluczowym, jednak nasza podróż prowadzi do wnętrza, do krain gdzie bije źródło naszej mocy. Owa podróż jest również nieunikniona by odkryć głębie i bogactwo jakie nosimy w sobie. Starożytne kultury szamańskie i magiczne zostawiły dziedzictwo wiedzy mądrości i metod – kluczy jakimi możemy otworzyć ten skarbiec i zarazem tą świętą przestrzeń. Najczęściej prowadzimy swoje życie w obszarze „zbiorowej nieświadomości” jak Jung nazywał pole ludzkiej psychiki pozbawione obecności i przytomności, skazani na mechaniczne odruchy i błądzenie po pustyni uwarunkowań wciąż powtarzając te same ograniczone scenariusze przy jednoczesnym spodziewaniu się innych rezultatów i raz za razem uderzając w ścianę rozczarowania. Ograniczenie metod, które pracują tylko ze skutkami nigdy nie docierając do prawdziwych źródeł i przyczyn w pewnym momencie naszej podróży stają się oczywiste. Ten punkt jest kluczowy ponieważ zaczynamy rozumieć, że w wiedzy najbardziej istotna jest jej jakość za którą idzie prawdziwa skuteczność działania. Królestwo archetypów – wzorców psychologicznych i mitycznych ról oraz tożsamości jakie przybieramy by wciąż i wciąż odkrywać nasz nieograniczony potencjał, a które umożliwiają nam konfrontację z nieuświadomionym cieniem innymi słowy z tym wszystkim co wykluczone i wyparte niejako działające z ukrycia. Nasza wewnętrzna mitologia jest bardzo indywidualna i intymna, a zgłębianie jej specyficznej „kosmologii” jest właśnie jakością prawdziwej wiedzy – świadomości tego w jaki sposób funkcjonujemy. Jak głosiła wyrocznia w Delfach „Poznaj samego siebie.”

To właśnie stanowi esencję nauk szamańskich. Mamy tutaj do czynienia z trzema wymiarami tej podróży. Wyższa sfera to nasze duchowe sacrum miejsce inspiracji, wizji – przestrzeń sakralna naszego ducha. Drugi wymiar to poziom tzw. „rzeczywistości” nasze tu i teraz fizyczna i psychologiczna manifestacja w procesie życiowym i interakcjach społecznych. Trzeci wymiar to nasze „głębiny” i „podziemia” – kraina cienia skąd uwalniamy naszą autentyczność i moc. Nasza podróż to wyprawa do tych trzech światów, które symbolicznie można przedstawić jako Ducha – Jego Energię – Ciało Manifestację. Ciało to też praca z żywiołami, czyli pierwotnym wymiarem manifestacji jako: przestrzeń, powietrze, ogień, ziemię, wodę. Te żywioły to również jakości i mądrości gdyż relacja z naturą jest bardzo ważnym aspektem naszego życia. Czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie jesteśmy częścią natury, podlegamy tym samym prawom i procesom. Kiedy jesteśmy od niej oddzieleni, jesteśmy oddzieleni od nurtu życia. Kiedy świadomie łączymy się ze naturą zaczynamy żyć pełnią życia, docieramy do odwiecznej wiedzy, o tym skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy, o wielowymiarowości naszego istnienia, o tym , że jesteśmy częścią wszechświata. Natura uczy nas balansu, życia w zgodzie z naturalnym rytmami, cyklami, akceptacji życia we wszystkich jego przejawach, bycia w zgodzie z naszą najgłębszą esencją.

Zapraszam do wspólnej Podróży.

w programie warsztatu:

– praca z archetypami jako źródło poznania swojej misji w życiu oraz swojej osobistej mocy
– archetypy – nasz wewnętrzny bohater/ bohaterka
– taniec jako modlitwa, narzędzie uzdrawiania oraz manifestowania marzeń
– żywioły – ziemia, woda, ognień, powietrze – jak z nimi pracować – rytuały związane z żywiołami/ cykle życia
– użycie dźwięku do wprowadzania w stan wyciszenia, medytacji oraz śnienia
– integralna praca ze świadomością

– Vision Quest – poszukiwanie wizji w naturze
– Ceremonia Szałasu Potu

oraz
– spontaniczny taniec i ruch , improwizacja
– praca z ciałem i emocjami – ciało narzędzie magiczne
– taniec żywiołów
– medytacja – także różne rodzaje medytacji aktywnych
– drama i inne formy ekspresji twórczej np. ustawienia archetypowe
– odkrywania wewnętrznej wolności, radości i kreatywności
– jak korzystać z uzdrawiających mocy natury
– praca z głosem i dźwiękiem – odkrywanie uzdrawiającej mocy głosu
– dużo relaksu i muzyki
– praca z oddechem – świadome oddychanie – uwalnianie napięć fizycznych, umysłowych i emocjonalnych poprzez oddech

nieodłączna częścią warsztatu będzie oczywiście
wspaniała natura – kryształowo czyste jezioro, las, łąki, przepyszne jedzenie , wszytko lokalne i ekologiczne oraz cudowne towarzystwo

zapisy i kontakt: sypekwarsztaty@gmail.com

koszt warsztatu – 1400 zł

plus koszty pobytu – nocleg i wyżywienie : 1320 zł

Miejsce na warsztacie zapewnia wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł i przesłanie potwierdzenia wpłaty na adres: sypekwarsztaty@gmail.com

konto: Agnieszka Sypek
30 1140 2004 0000 3802 7665 5168

w tytule wpłaty proszę wpisać “ Lipowy 2021 “

miejsce warsztatu : Lipowy Dom Mazury

dla osób w trudnej sytuacji materialnej – możliwa płatność w ratach

%d blogerów lubi to: