MISTERIUM ŻYCIA – WARSZTATY Z UDZIAŁEM STARSZYZNY TAINO I MAJAŃSKIEJ – 15 -21.08 2019

Gościem głównym i bardzo specjalnym będzie członek starszyzny Taino Maestro Manuel Rufino. Przewodnik duchowy, lider ceremonialny, nauczyciel świętych tradycji inicjacyjnych świata, tancerz Sundance (Taniec Słońca), artysta, certyfikowany irydolog, lekarz medycyny naturalnej, specjalista zdrowego żywienia, wegetariański szef kuchni, ekspert w używaniu żywności do uzdrawiania. Pod przewodnictwem swojego nauczyciela Don Domingo podąża ścieżkami rdzennych sztuk uzdrawiania od ponad 38 lat. Podróżuje po świecie dzieląc się świętymi naukami tradycji inicjacyjnych, prowadząc warsztaty, wykłady, szałasy potów, rytuały uzdrawiające. Reprezentuje M.A.I.S. (Ruch na Rzecz Zjednoczenia Indiańskich Kultur Solarnych obu Ameryk) w Ameryce Północnej i Europie. Kraje, które odwiedza regularnie i gdzie działają grupy jego uczniów to USA, Kanada, Anglia, Polska, Hiszpania, Peru, Meksyk.

Tata Pedro Cruz – jeden z niewielu żyjących jeszcze członków Rady Majańskiej Starszyzny Tz’utujil, która jest odnogą Majów Qui-che. Przewodnik duchowy oraz Ambasador światowego pokoju w roku 2005. Jest Strażnikiem czasu Kalendarza Majów, liderem ceremonialnym i uzdrowicielem.

Nana Marina Cruz – majańska uzdrowicielka i członkini Starszyzny, Strażniczka Dnia,  zielarka. Prowadzi ceremonie Ognia, Kakao, Tytoniu, majańskie szałasy potów. Propagatorka wiedzy majańskiej, czynnie działająca na rzecz języka, kultury i duchowości Majów.Córka Taty Pedro

Tata Mariano De Leon Yat, 61 letni przedstawiciel starszyzny Majów Kiche. Znany jako „tata puro”, ze względu na jego nierozerwalne połączenie z tytoniem. Wykonuje ceremonie tytoni, jest strażnikiem czasu Kalendarza Majów, uzdrowicielem tytoniem, członkiem komisji uznania i ustanawiania świętych miejsc w Gwatemali. Kroczący dla życia i pokoju na świecie.

Tata Juan Ismael Ixcol Perez, Maj Kiche znany jako „Tata Joven”, czyli „młody Tata”. Rozpoczął swoją ścieżkę duchową w młodym wieku, a obecnie ma 33 lata. Jest przewodnikiem duchowym, strażnikiem czasu Kalendarza Majów. Wykonuje tradycyjne ceremonie majańskie, ceremonie tytoniu i jest uzdrowicielem kości metodą przodków. Jest członkiem organizacji autorytetów przodków swojego plemienia. Kroczy dla życia i pokoju na świecie.

Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, nauczycielka rozwoju osobistego i duchowego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka. Przyjęta przez tradycję i inicjowana przez Starszyznę Majów T’zutujil jako honorowy strażnik dnia . Prowadzi ceremonie ognia, ceremonie kakao oraz ceremonie szałasu potu. Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Od kilkunastu lat uczy się i praktykuje u doświadczonych uzdrowicieli, szamanów, głównie z Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości. Czerpie inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Ceni mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej, Środkowej Północnej, które często odwiedza. Na jej pracę ma także ogromny wpływ ponad dwadzieścia lat praktyki medytacji w tradycji buddyjskiej w szczególności Dzogczen.

W trakcie warsztatu damy przestrzeń całemu naszemu istnieniu – ciału, emocjom, umysłowi i duszy.

Skoncentrujemy się na tym jak osiągać pełnię – odnaleźć te swoje części, które zagubiły się pośród życiowych doświadczeń i żyć w zgodzie z naturą, czerpać z niej moc i być świadomym, że jesteśmy jej częścią i podlegamy tym samym procesom co ona.

Spróbujemy dotrzeć do wewnętrznych obszarów, które gdzieś nam umknęły w ferworze życia codziennego, których często nie jesteśmy świadomi.Dowiemy się dlaczego pewne sytuacje w naszym życiu wciąż się powtarzają, co mówią do nas nasze emocje ,dlaczego nie doprowadzamy do końca pewnych spraw, co nas blokuje i dlaczego przed byciem w pełni sobą i cieszeniem się życiem w jego wszystkich barwach i odcieniach.

Czy droga, którą wybrałem w życiu jest zgodna z moim Sercem?

Czy jestem zadowolony z tego, kim Jestem?

Czy jestem zadowolony z tego jacy ludzie są wokół mnie?

Czy jestem zadowolony z tego, co robię?

Czy jestem zadowolony z tego w jakim kierunku zmierza moje życie ?

Czy czuję, że żyję pełnią życia ?

Jaki sens ma moje życie?

Jakie jest moje powołanie?

Gdzie znajduje się źródło mojej Mocy i jak pozostawać z nim w kontakcie w codziennym życiu?

Skąd się biorą się depresje, brak motywacji i podatność na stres?

W jaki sposób możemy korzystać z własnego potencjału?

Jak odnaleźć swoją drogę?

Jak rozpoznać to, co nas powstrzymuje lub ogranicza i jak sobie z tym radzić?

to tylko niektóre z pytań na które będziemy sobie odpowiadać podczas warsztatów

Wiedza , którą będziemy się z wami dzielić podczas warsztatów da wam perspektywę wglądu w wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości, podniesie waszą świadomość dotyczącą wielu dziedzin waszego życia, roli odgrywanej w filmie zwanym życie, pozwoli na lepsze prowadzenie tego życiowego scenariusza w kierunku najwyższych intencji duszy.

Intencją warsztatu jest odkrycie swoich możliwości, tak by stać się prawdziwym twórcą własnego życia.

Jeżeli chcesz wyjść poza “zaklęte kręgi” powracających problemów, odkryć swój prawdziwy potencjał i zacząć żyć pełnią swoich możliwości, ten warsztat jest dla Ciebie. Już czas aby przypomnieć sobie Kim Jesteś.

W programie warsztatu :

– Majańskie Ceremonie Ognia

– Majańska Kosmologia- Kalendarz Majów – wykłady

– Ceremonia Kakao

– Wykład o świętym tytoniu i jego użyciu w Majańskiej tradycji

– Ceremonie Dźwięku

– taniec, ruch , improwizacja

– integralna praca ze świadomością

– ceremonie muzyczne

– ciało jako instrument

– ciało , emocje , uczucia

– praca z ciałem – świadomość i mądrość ciała

– medytacja – także różne rodzaje medytacji aktywnych ( między innymi dynamiczna Osho )

– odkrywania wewnętrznej wolności, radości i kreatywności

– transformacja starych wzorców – praca z przekonaniami

– praca z głosem i dźwiękiem – odkrywanie uzdrawiającej mocy głosu

– dużo technik relaksacyjnych

– integracja oddechem – praca z oddechem – świadome oddychanie – uwalnianie napięć fizycznych, umysłowych i emocjonalnych poprzez oddech

Na warsztatach gotować  nam będzie, Wegekuchnia.com – czyli Marcin Piniak i Krzysztof Olejnik -pyszne jedzonko rezonujące z tematem dnia, który będzie ściśle powiązanym z procesem naszego warsztatu

Dowiecie się także wielu ciekawych, praktycznych rzeczy  na temat roli energii i świadomości w procesie przygotowywania posiłków

więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/wegekuchniacom/

Inwestycja:  

2200zł przy wpłacie zaliczki do 10 lipca po tej dacie cena wzrasta o 200 zł

1930 zł – spanie we własnym namiocie, w tipi .

Cena zawiera koszty : noclegu, wyżywienia , warsztatów, ceremonii,

drewna , materiałów potrzebnych do ceremonii 

Miejsce na warsztacie zapewnia wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 500 zł i przesłanie potwierdzenia wpłaty na adres: sypekwarsztaty@gmail.com

zapisy i kontakt: sypekwarsztaty@gmail.com

konto: Agnieszka Sypek Piniak

67 1050 1461 1000 0090 7477 6296

w tytule wpłaty proszę wpisać “ Misterium życia – sierpień “

Miejsce warsztatu : Czarna koło Mińska Mazowieckiego

Podczas warsztatu będą też sesje indywidualne z członkami Starszyzny oraz masaż u Nany Mariny – sesje są dodatkowo płatne – koszt sesji 160 zł

Zapisy sesje będą na miejscu w dniu rozpoczęcia warsztatu

%d blogerów lubi to: